افزایش 100 میلیونی وام ازدواج برای زوجین روستایی و عشایری دهه شصتی

به گزارش وبلاگ بایجانی، تهران (پانا) - معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت برای زوجین روستایی و عشایری دهه شصتی که تا سرانجام سال 1400 ازدواج نمایند 100 میلیون تومان وام علاوه بر وام ازدواج در نظر گرفته شده است.

افزایش 100 میلیونی وام ازدواج برای زوجین روستایی و عشایری دهه شصتی

انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در آیین گرامی داشت روز جهانی زنان روستایی و پنجمین همایش ملی نقش آفرینی زنان روستایی و عشایری در توسعه پایدار که با حضور سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی و جمعی از زنان روستایی و عشایری کشور برگزار گردید، اظهار کرد: نرخ باسوادی و تحصیلات تکمیلی در روستاها و عشایر رو به رشد است و به 83 درصد نزدیک شده است و نرخ بیکاری در روستاها بسیار کاهش داشته است.

وی اضافه کرد: بازماندگان از تحصیل و ترک تحصیل در عشایر و روستاییان موضوع مهمی است که باید به خوبی به آن پرداخته گردد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ادامه داد: به این منظور خوابگاه های شبانه روزی، روستا مرکزی و آموزش مجازی از اقداماتی است که اجرا شده و امکاناتی مانند گوشی هوشمند و تبلت در اختیار دانش آموزان و دانشجویان عشایری قرار گرفته است.

خزعلی توضیح داد: عشایر و روستاییان سرمایه های کشور هستند که ظرفیت های فوق العاده ای دارند و می توانند در فراوری، کشاورزی و صنایع دستی باعث حرکت و توسعه کشور شوند تا کشور را به صندلی خود برسانند.

وی اضافه کرد: من شاهد نشاط و توانمندی در زنان روستایی بوده ام و فراوری صنایع خانگی، دستی و خرد روستاها و عشایر در دست زنان است، این همت و اراده و جدیت برای استفاده از دسترنج بسیار افتخارآفرین است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور تاکید نمود: وظیفه ما این است که امکانات مورد احتیاج اعم از آموزش و فرهنگ سازی، استانداردسازی، بازاررسانی محصولات و کوشش برای صادرات و بعلاوه تسریع در اعطای مجوز را برای این قشر فراهم کنیم و با جدیتی که از دکتر ساداتی نژاد دیده ام این حمایت ها قابل انجام خواهد بود.

وی با بیان این که زنان روستایی در بخش مدیریتی در شورای روستاها، دهداری ها و بخشداری ها حضور فعال دارند، مطرح کرد: باید در پی نمایشگاه های دائمی برای فروش و عرضه محصولات زنان روستایی و عشایری باشیم.

خزعلی در رابطه با بیمه تامین اجتماعی زنان روستایی گفت: موضوع بیمه برای زنان سرپرست خانوار را پیگیری نموده ایم و مقدمات کار فراهم شده است تا این زنان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گیرند.

وی در مورد اعطای وام ازدواج به روستائیان و عشایر اعلام نمود: برای زوجین روستایی و عشایری دهه شصتی که تا سرانجام سال 1400 ازدواج نمایند 100 میلیون تومان وام علاوه بر وام ازدواج در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در سرانجام این مراسم، از هفت نفر از زنان روستایی و عشایر کارآفرین و فعال در حوزه فراوری و ترویج کشاورزی به وسیله وزیر جهاد کشاورزی و معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور تقدیر به عمل آمد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "افزایش 100 میلیونی وام ازدواج برای زوجین روستایی و عشایری دهه شصتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 100 میلیونی وام ازدواج برای زوجین روستایی و عشایری دهه شصتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید