بایدها و نبایدها برای شستن صورت که باید رعایت کنید

به گزارش وبلاگ بایجانی، دانستن نکته هایی که هنگام شست وشوی صورت باید انجام دهید یا نباید انجام دهید به شما یاری خواهد نمود تا از آسیب وارد کردن به پوست خود جلوگیری کنید.

بایدها و نبایدها برای شستن صورت که باید رعایت کنید

آیا فکر می کنید در طول روز صورت خود را به روش درست شستشو می دهید؟ ما قرار است سه اشتباه اصلی که بسیاری از افراد هنگام شستشو صورت خود انجام می دهند را به شما بگوییم. در این مطلب از وبلاگ بایجانی به موضوع بایدها و نبایدها برای شستن صورت می پردازیم.

بایدها و نبایدها برای شستن صورت

در ادامه 3 روش را به شما یاد خواهیم داد که به یاری این روش ها می توانید در هنگام شست و شو صورت از آسیب رسیدن به پوست خود جلوگیری کنید. این موارد عبارتند از:

شست وشوی بیش از حد

اولین مورد از نکته هایی که هنگام شست وشوی صورت نباید انجام دهید، شست وشوی مکرر پوست است. به یاد داشته باشید این مورد علاوه بر اینکه در سالم ماندن پوست شما یاریی نخواهد کرد، بلکه باعث آسیب تماشا آن خواهد شد. بسیاری از ما برای این که پوست سالم و درخشانی داشته باشیم علاقه مند هستیم که آن را بارها و بارها بشوییم. این موضوع زمانی بیشتر رخ می دهد که پوست ما از نوع چرب باشد. شست وشوی بیش از حد باعث از بین رفتن چربی پوست می گردد. بنابراین خشکی پوست باعث از بین رفتن درخشش و سلامت پوست شما خواهد شد. متخصصان می گویند شست وشوی دو بار در روز برترین نتیجه را خواهد داد.

شست وشوی دست

اغلب افراد قبل از اینکه صورت خود را شست وشو دهند فراموش می نمایند، ضروری است ابتدا دست های خود را به خوبی تمیز نمایند. به یاد داشته باشید، آلودگی ها و باکتری های بسیاری روی دست شما وجود دارد که اگر قبل از شست وشوی صورت آن ها را تمیز نکنید باعث می گردد پوست شما آلوده بماند و به مرور حالت کدر به خود بگیرد.

شست وشوی صورت از پاک نماینده ها

یکی از نکته هایی که هنگام شست وشوی صورت نباید انجام دهید، رها کردن پوست بعد از استفاده از پاک نماینده ها است. اگر از محصولات پاک نماینده مانند دستمال مرطوب یا شیر پاک کن، در پاک کردن آرایش آرایش خود استفاده می کنید؛ شست وشوی صورت را بعد از استفاده از این مواد نباید فراموش کنید. این مواد مراقبتی دارای اندازه بالایی از مواد شیمیایی هستند که در پاک کردن لوازم آرایش قدرت خوبی دارند. اگر دوست دارید پوست شما سالم باشد بلافاصله بعد از استفاده از این مواد صورت خود را به طور کامل بشویید.

پیشنهاد مطالعه: بعلاوه می توانید مطلب راهکارهایی برای تقویت ناخن آسیب دیده را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "بایدها و نبایدها برای شستن صورت که باید رعایت کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدها و نبایدها برای شستن صورت که باید رعایت کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید