ایران در طرح غذا و کشاورزی اتاق بازرگانی بین الملل مشارکت می نماید

به گزارش وبلاگ بایجانی، اتاق بازرگانی بین الملل (ICC) در نظر دارد چندین هاب در حوزه غذا و کشاورزی در راستای ایجاد شبکه ای بین المللی در این بخش ایجاد کند. تا کنون 10 کشور عضو، آمادگی خود را برای مشارکت در طرح مذکور اعلام نموده و ایران نیز یکی از کشورهاست.

ایران در طرح غذا و کشاورزی اتاق بازرگانی بین الملل مشارکت می نماید

مشارکت در طرح ایجاد مرکز غذا و کشاورزی ICC گامی در راستای حضور در صحنه جهانی، معرفی توانمندی های کشاورزی کشور به جهان، ارائه خدمت و دریافت آن از سایر شرکت ها وموسساتی که قرار است در چارچوب طرح موردنظر وارد این شبکه شوند، خواهد بود.

در این رابطه محمد خزاعی، دبیرکل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی در نشست با اعضای کمیسیون کشاورزی از ضرورت مشارکت با این کمیسیون برای تنظیم اقدامات ساختاری و محتوایی این طرح اطلاع داد.

بر اساس اظهارات او قرار است 29 نوامبر برابر با 8 آذر، وبیناری از سوی ICC به منظور تشریح اقدامات اجرا شده و رویکرد کمیته های ملی برای طرح مذکور برگزار گردد . در این وبینار هر کمیته باید پروژه خود و شیوه اجرای طرح را برای مرکز غذا و کشاورزی ICC اعلام کند.

خراعی ادامه داد: هر کمیته باید 5 موسسه و 30 شرکت را در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی معرفی کند تا این موسسات و شرکت ها در قالب مرکز غذا و کشاورزی ICC با یکدیگر آشنا شده و از خدمات هم بهره ببرند. این یک شبکه جهانی در حوزه کشاروزی است و مشارکت در آن منافع قابل توجهی برای حوزه کشاورزی کشور در پی دارد. در این طرح 5 موسسه نقش محوری دارند و شرکت های علاقه مند، قادر خواهند بود محصولات، خدمات و لوگوهای خود را در سطح جهان معرفی نمایند..

دبیرکل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین الملل تاکید نمود: طرح ICC می تواند فرصتی را فراهم کند تا در چارچوب آن به بازارهای جهانی ورود کنیم. باید از این موقعیت ها بهره ببریم. ایران با این امکان می تواند برای رسیدن به دیگر اهداف خود نیز برنامه ریزی کند. این گونه به صورت رسمی با همتایان خود در جهان آشنا می شویم و خودمان را معرفی می کنیم.

احمدعلی کیخا، مشاور کمیسیون کشاورزی اتاق ایران درباره تبدیل ایران به هاب کشاورزی و غذا با توجه به احتیاج و علاقه در بین کشورهای همسایه از یک سو و ظرفیت های موجود در ایران از سوی دیگر، گفت: باید علاوه بر اینکه چنین تصمیم گیری و هدف گذاری در کشور وجود دارد، باید به این نکته توجه کنیم که از منظر بین المللی به چه زیرساخت ها و به چه مقدار هزینه احتیاج داریم. نگاه ICC بین المللی است و باید برای موفقیت در این طرح رویکرد و نگاه خود را جهانی و بلنددت کنیم.

به اعتقاد او ابتدا باید زیرساخت های مورجهانز برای تحقق این هدف را شناسایی و برای آن برنامه ریزی کنیم. ضروری است در این حوزه از مشارکت بنگاه های بزرگ صنایع غذایی استفاده کنیم. بدین ترتیب در این سرمایه گذاری مهم سهیم می شوند. در این بین توجه به بستر دیجیتال بسیار اهمیت دارد. اتاق ایران باید با همین رویکرد وارد عمل شده و بدون فوت وقت کار را جلو ببرد.

محسن امینی، رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق ایران با استقبال از این برنامه ریزی به تشریح مجموعه اقداماتی که در این حوزه اجرا شده و تا فرصت به جای مانده انجام می گردد، پرداخت.

به اعتقاد این فعال مالی ضروری است نشستی با شرکت ها و نهادهایی که می توانند در این طرح همراهی لازم را داشته باشند، ترتیب دادو جزئیات را با آنها درمیان گذاشت.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران بعلاوه پیشنهاد استفاده از ظرفیت اتاق تعاون را در این حوزه عنوان نمود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "ایران در طرح غذا و کشاورزی اتاق بازرگانی بین الملل مشارکت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران در طرح غذا و کشاورزی اتاق بازرگانی بین الملل مشارکت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید