ال جی و مگنا برای فراوری قطعات خودروهای الکتریکی، دست به سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری زدند

به گزارش وبلاگ بایجانی، شرکت نوپای کره ای-کانادایی قدرت مگنا در زمینه ساخت پیشرانه های برقی و زنجیره تامین را با تخصص ال جی در حوزه توسعه اجزا و قطعات مخصوص موتورهای برقی و اینورتر ترکیب خواهد نمود.

ال جی و مگنا برای فراوری قطعات خودروهای الکتریکی، دست به سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری زدند

به گزارش وبلاگ بایجانی به نقل از دیجیاتو، دو کمپانی مگنا اینترنشنال و ال جی اخیرا با انتشار بیانیه ای از تاسیس یک شرکت مشترک (Joint Venture) با نام LG Magna e-Powertrain خبر داده اند. این شرکت همانگونه که از نامش نیز پیداست، ماموریت فراوری قطعات مهم و پرکاربرد در پیشرانه های الکتریکی را بر عهده خواهد داشت.

ال جی مگنا e-Powertrain با سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری پایه گذاری شده و جولای سال آینده رسما شکل خواهد گرفت. 51 درصد از سهام این شرکت در اختیار طرف کره ای و 49 درصد در اختیار طرف کانادایی خواهد بود. موتورهای الکتریکی، اینورتر و شارژرهای یکپارچه بعضی از محصولات این شرکت جدید را تشکیل خواهند داد. انتظار می رود با تجمیع این اجزا، ال جی مگنا e-Powertrain در زمینه اکسل های برقی (e-axle) نیز فعالیت کند.

بر اساس گفته های دو طرف، شرکت نوپای کره ای-کانادایی قدرت مگنا در زمینه ساخت پیشرانه های برقی و زنجیره تامین را با تخصص ال جی در حوزه توسعه اجزا و قطعات مخصوص موتورهای برقی و اینورتر ترکیب خواهد نمود.

آنطور که پایگاه خبری رویترز گزارش کرده مقر جوینت ونچر ال جی مگنا e-Powertrain در اینچئون کره جنوبی واقع شده و کارکنان آن علاوه بر این کشور، از بین مهندسان ایالات متحده و چین جذب خواهند شد. پیش بینی می گردد این شرکت در مجموع حدود 1,000 پرسنل، در هر سه کشور مذکور داشته باشد.

برای نهایی شدن ایجاد جوینت ونچر ال جی مگنا e-Powertrain، تنها یک گام دیگر باقی مانده و آن عبارت است از پاسخ مثبت سهامداران ال جی. سوامی کوتاگیری (Swamy Kotagiri) رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل آینده شرکت مگنا همکاری با ال جی را با استراتژی های کمپانی در راستای برقی سازی و حمایت از خودروسازان مختلف جهان به وسیله فراوری قطعات متنوع و با کیفیت، هم سو دانسته است.

آقای کاتاگیری افزوده به واسطه ترکیب نقاط قوت دو شرکت، انتظار می رود سرمایه گذاری ها بهینه تر شده و برقی سازی خودروها سرعت بیشتری به خود بگیرد.

دکتر کیم جین-یونگ (Kim Jin-yong) رئیس بخش قطعات خودرویی ال جی الکترونیکس نیز همکاری با مگنا را ورود به فازی جدید در تجارت قطعات خودرویی عنوان کرده و آن را فرصتی با پتانسیل های فراوان و امکان رشد زیاد توصیف کرده است. او در این رابطه گفته اعتقاد داریم ترکیب تخصص و تجربه داخلی ما با تاریخچه پربار مگنا فضای پیشرانه های برقی را سریع تر متحول خواهد نمود.

منبع: جام جم آنلاین

به "ال جی و مگنا برای فراوری قطعات خودروهای الکتریکی، دست به سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری زدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ال جی و مگنا برای فراوری قطعات خودروهای الکتریکی، دست به سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری زدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید