4 قابلیت رایگان مفید لینکدین برای کارفرمایان

به گزارش وبلاگ بایجانی، احتمالا با لینکدین آشنا باشید. رسانه ای که به شبکه ی اجتماعی کسب وکار حرفه ای معروف شده است. خیلی ها از لینکدین برای جذب نیرو و استخدام استفاده می نمایند. اما صادقانه بگوییم، سازوکار و عملکرد لینکدین شاید کمی آشفته به نظر برسد. بخشی از امکانات لینکدین رایگان نیستند. اما با این حال، راه های مختلفی برای بهره بردن از امکانات رایگان این وب سایت وجود دارد. در ادامه بعضی از قابلیت های لینکدین معرفی می کنیم که با استفاده از آن ها می توانید به بیشتر دیده شدن پروفایل خودتان یاری نموده و در نتیجه شانس بیشتری برای جذب و استخدام داشته باشید.

4 قابلیت رایگان مفید لینکدین برای کارفرمایان

1. به صورت ناشناس در لینکدین بچرخید

بخش چه کسی پروفایل شما را مشاهده نموده است همواره یکی از بارزترین ویژگی های لینکدین بوده است. به صورت پیش فرض، وقتی شما از پروفایل کسی دیدن کنید، آن ها متوجه می شوند. لینکدین معمولاً اطلاعاتی مثل نام، نام شرکت، سمت، نحوه پیدا کردن آن فرد در محیط لینکدین و ارتباطات متقابل (دوستان مشترک) شما را به اشتراک می گذارد.

اگرچه به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی می تواند در شناخته شدن و تعامل با سایر کاربران به شما یاری کند، اما گاهی اوقات ممکن است تمایل نداشته باشید که این اطلاعات را با کسی به اشتراک بگذارید. نگران نباشید، یکی از قابلیت های لینکدین و تنظیمات این شبکه اجتماعی به همین موضوع اختصاص دارد. لینکدین به کاربران خود این امکان را می دهد که با مرور در حالت نیمه خصوصی یا خصوصی، با ناشناس بودن بیشتری در این وب سایت بگردند.

گردش در حالت نیمه خصوصی به این معنی است که لینکدین فقط بعضی از اطلاعات توصیفی را درباره شما به اشتراک می گذارد. برای مثال، ممکن است عنوان شغلی، شرکت، مدرسه یا صنعت کاری شما را به اشتراک بگذارد. در این حالت، افرادی که روی پروفایل آن ها کلیک می کنید هیچ اطلاعات قابل شناسایی مانند نام، عکس یا مکان زندگی شما را نمی توانند مشاهده نمایند. هنگام مرور در حالت نیمه خصوصی در واقع شما فقط به عنوان یکی از بینندگان صفحه شمرده می شوید، ولی هویت شما برای کاربر پنهان خواهد بود.

این ویژگی به خصوص برای افرادی مناسب است که قصد جذب و استخدام نیروی کار را دارند. این افراد باید پروفایل افراد بسیار مختلفی را دیدن نمایند و بیشتر آن ها معمولا برای آن موقعیت شغلی مناسب نیستند. البته بازدید عمومی از پروفایل ها هم هیچ ایرادی ندارد. این کار باعث بیشتر دیده شدن پروفایل خودتان هم می گردد.

2. پست های لینکدین خود را عمومی کنید

نوشتن پست های مختلف در لینکدین به جذب مخاطب و شناخته شدن شما یاری بسیاری خواهد نمود. یکی از قابلیت های لینکدین این است که می توانید دسترسی به آن ها را تنها محدود به دوستان خود یا عمومی کنید. توصیه ما این است که پست ها را به صورت عمومی منتشر کنید تا افراد بیشتری آن ها را ببینند. لایک کردن این پست ها به وسیله دنبال نمایندگان شما باعث می گردد تا افراد بیشتری آن ها را ببینند. برای انجام این کار، در ابتدا باید پروفایل خودتان را عمومی کنید تا افراد خارج از شبکه شما هم بتوانند آن را ببینند. راستا زیر را پیش بگیرید.

  • روی آیکن پروفایل کلیک نموده و گزینه Settings & Privacy را انتخاب کنید.
  • روی Visibility کلیک نموده و سپس گزینه Edit your public Profile را تغییر دهید.
  • دقت کنید که گزینه Public Visibility روشن باشد
  • دوباره به صفحه Visibility بازگردید. کمی پایین تر، بخش Followers را مشاهده می کنید. برای این بخش، مقدر Everyone on Linkedin را انتخاب کنید.

بعد از انجام این کار، وقتی پست جدیدی را می نویسید یا به اشتراک می گذارید، دقت کنید که آیا دسترسی آن روی عمومی و همگانی تنظیم شده است یا خیر. با انجام این کار، تمام کاربران لینکدین می توانند به محتوای پروفایل شما دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، اطلاعاتی آماری مانند اطلاعات تعامل با پست، تعداد افرادی که پست شما را به وسیله Feed خود مشاهده نموده اند هم با شما به اشتراک گذاشته می گردد. از این اطلاعات می توانید برای بهینه سازی استراتژی فراوری محتوای خود بهره ببرید.

3. از قابلیت جست وجوی لینکدین بهره ببرید

این ویژگی بیشتر برای شرکت ها و افرادی مناسب است که خودشان قصد دارند فردی را استخدام نمایند. این افراد می توانند از بخش LinkedIn Recruiter استفاده نمایند، ولی فعال کردن آن گران است و معمولا چندان از آن استفاده نمی گردد. در عوض، سعی کنید از قابلیت سرچ ساده و بومی خود لینکدین بهره ببرید. این بخش می تواند به شما یاری زیادی در پیدا نموده گزینه های مناسب کند. ولی چند ایراد اصلی زیر را دارد.

  • فیلترهای کمتری برای محدود کردن نتایج دارد
  • تا قبل از خرید اشتراک ویژه، تنها روی چند پروفایل محدود می توانید کلیک کنید

با این حال، این بخش کماکان مفید است. چراکه می توانید بعضی از کاندیدهای احتمالی خودتان را با استفاده از فیلترها مختلف پیدا کنید. برای مثال، شما به فردی نیاز دارید که به زبان انگلیسی تسلط داشته و مهارت هایی مثل طراحی گرافیکی و کار با نرم افزار Illustrator را هم بلد باشد.

برای جست وجو کردن، راستا زیر را پیش بگیرید؛ My Network > Connections. حالا گزینه Search with Filters را از بالای صفحه سمت راست) انتخاب کنید. از این فیلترها برای محدود و دقیق تر کردن نتایج خود بهره ببرید. روی See all results و سپس People کلیک نموده نا نتایج را مشاهده کنید. افرادی که می بینید، تمام ویژگی های مدنظر شما را دارند!

توجه داشته باشید که تعداد پروفایل هایی که می توانید مشاهده کنید محدود است. بنابراین اگر فیلترها چندان مفید نبود و نتایج را برای شما محدود نکرد، از فیلترهای دیگر یا بیشتری بهره ببرید.

4. ویژگی سایر مردم هم مشاهده کردند را فعال کنید

محیط لینکدین به شما اجازه می دهد تا ویژگی People Also Viewed را فعال یا غیرفعال کنید. این ویژگی پروفایل هایی را به شما نشان می دهد که از جهات مختلف مشابه پروفایلی هستند که در آن حضور دارید. این پیشنهادها ممکن است بر این اساس باشد که فرد در شرکت مشابهی کار می نماید یا اینکه توانایی های مشابهی دارد. اگرچه هیچ تضمینی در خصوص ارتباط، کارایی و دقت این پیشنهادها وجود ندارد، ولی استفاده از آن می تواند به شما در زمینه پیدا کردن و ارتباط گرفتن با افراد بیشتری یاری کند. هرچه ارتباطات قوی تری در لینکدین داشته باشید، احتمال پیدا کردن شغل مناسب هم بیشتر خواهد بود. از سوی دیگر، این ویژگی برای افرادی که قصد استخدام دارند هم بسیار مفید است. آن ها می توانند سایر گزینه ها و کاندیدهای احتمالی شغل مدنظرشان را از میان این پیشنهادها پیدا نمایند.

قابلیت های لینکدین بسیار متنوع هستند و استفاده صحیح و هدفمند از آن ها می تواند در پیدا کردن موقعیت های شغلی به شما یاری زیادی کند. در این مقاله 4 مورد از این ویژگی ها را آنالیز کردیم. شما هم تجربیات خودتان را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید. از چه ویژگی ها یا ترفندهایی برای کارایی بهتر لینکدین استفاده می کنید؟

منبع: Fastcompany

منبع: دیجیکالا مگ

به "4 قابلیت رایگان مفید لینکدین برای کارفرمایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 قابلیت رایگان مفید لینکدین برای کارفرمایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید