کشف حیرت آور فسیل بزرگ ترین پنگوئن تاریخ هم میزان یک گوریل!

به گزارش وبلاگ بایجانی، گروهی از دانشمندان بین المللی حین جستجو در میان صخره های ساحلی جزیره جنوبی نیوزلند، به یک کشف باارزش دست پیدا کردند؛ شواهدی به شکل فسیل از دو گونه پنگوئن تازه شناخته شده که بیش از 50 میلیون سال پیش روی زمین زندگی می نموده اند.

کشف حیرت آور فسیل بزرگ ترین پنگوئن تاریخ هم میزان یک گوریل!

این پنگوئن با نام Kumimanu fordycei، حدود 158 کیلوگرم وزن داشته و قدش مشابه انسان بوده است.

گروهی از دانشمندان بین المللی حین جستجو در میان صخره های ساحلی جزیره جنوبی نیوزلند، به یک کشف باارزش دست پیدا کردند؛ شواهدی به شکل فسیل از دو گونه پنگوئن تازه شناخته شده که بیش از 50 میلیون سال پیش روی زمین زندگی می نموده اند.

مهم تر اینکه یکی از پنگوئن های کشف شده به نام Kumimanu fordycei، احتمالاً بزرگ ترین گونه ای است که تا به امروز روی زمین زندگی نموده است.

دنیل فیلد از دانشگاه کمبریج درباره این کشف شرح می دهد:

با حدود 158 کیلوگرم، وزن این پنگوئن بیشتر از شکیل اونیل، بازیکن بسکتبال در دوران اوجش بوده است.

وزن و قد پنگوئن کشف شده

برای مقایسه، پنگوئن امپراتور که به عنوان بزرگ ترین پنگوئن های زنده روی زمین شناخته می شوند، وزنش حداکثر 45 کیلوگرم است. بعلاوه یک شترمرغ نر (بزرگ ترین پرنده زنده دنیا) می تواند تا حدود 131 کیلوگرم وزن داشته باشد.

درباره قد این پنگوئن باستانی، دنیل کسپکا، نویسنده اصلی این مطالعه از موزه بروس استان کنتیکت، تصویری را در توییتر منتشر نموده که برترین حدس تیم تحقیقاتی را نشان می دهد.

به گفته دانشمندان، گونه دیگر که Petradyptes stonehousei نام دارد، احتمالاً فقط کمی بزرگ تر از یک پنگوئن امپراتور امروزی بوده و حدود 50 کیلوگرم وزن داشته است.

فیلد شرح می دهد:

فسیل ها شواهدی از تاریخ حیات را در اختیار ما قرار می دهند و گاهی این شواهد واقعاً شگفت انگیز هستند. بسیاری از پنگوئن های فسیلی اولیه به مقدار های بسیار بزرگی رسیده اند و به راحتی بزرگ ترین پنگوئن های امروزی را کوچک نشان می دهند.

تیم تحقیقاتی با استفاده از ویژگی های نمادین پنگوئن، یعنی باله های آن، از تکنیک هایی مانند اسکن لیزری و تجزیه و تحلیل محیطی برای تخمین جنبه های مختلف این دو گونه استفاده کردند.

آن ها ابتدا از اسکنر های لیزری برای ایجاد مدل های دیجیتالی از استخوان ها استفاده و سپس آن را با گونه های فسیلی دیگر مقایسه کردند. به این ترتیب محققان توانستند وزن و مقدار این گونه های فسیلی ماقبل تاریخ را تعیین نمایند. اما بعضی اطلاعات دیگر با آنالیز تخته سنگ های محل کشف نمونه ها به دست آمده است.

به عنوان مثال، آن ها متوجه شدند که سن سنگ های منطقه حدود 57 میلیون سال است که بر ایناساس، تصور می گردد گونه های فسیلی بین 59.5 تا 55.5 میلیون سال پیش زندگی می نموده اند.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید

به "کشف حیرت آور فسیل بزرگ ترین پنگوئن تاریخ هم میزان یک گوریل!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف حیرت آور فسیل بزرگ ترین پنگوئن تاریخ هم میزان یک گوریل!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید