کشف اتفاقی یک کشتی باستانی اسرارآمیز پس از طوفان ، عکس

به گزارش وبلاگ بایجانی، زومیت نوشت: باستان شناسان اعلام کردند پیروز شده اند چندین اثر باستانی ازجمله احتمالاً بقایای یک کشتی شکسته را کشف کنند. این کشف ها پس از ویرانی های طوفان نیکول انجام گرفتند.

کشف اتفاقی یک کشتی باستانی اسرارآمیز پس از طوفان ، عکس

تکه پاره ها و آوارهای کشتی چند هفته قبل پس از ویرانی های حاصل از طوفان نیکول در ساحل بندر دیتونا بیچ فلوریدا دیده شدند. تا قبل از اینکه باستان شناسان نظریه نهایی خود را اعلام کنند، کاربران شبکه های اجتماعی و رسانه های آنلاین محلی حدس های زیادی دراین باره مطرح کرده بودند. برخی این آوارها را بقایای سد، کشتی شکسته، قسمتی از اسکله قدیمی و حتی جایگاه تماشاگران برای تماشای مسابقات اتومبیل رانی ناسکار در ساحل دانسته بودند.

بااین حال براساس گزارش خبرگزاری Fox Weather، باستان شناسان روز سه شنبه گفتند که این بقایا به احتمال زیاد متعلق به کشتی قرن نوزدهمی باشند. این آوار چند هفته قبل پس از وقوع طوفان نیکول به ساحل دیتونا بیچ آماده اند. تیمی از باستان شناسان روز سه شنبه برای بررسی این کشف که بیش از 24 متر طول دارد، به ساحل اعزام شدند. قدمت این کشتی شکسته نیز احتمالاً به اواسط تا اواخر قرن نوزدهم برشود.

کریستوفر مک کَرون، باستان شناس دریایی از سنت آگوستین فلوریدا، درباره این موضوع می گوید که هنوز پاسخ به بسکمک از پرسش های مرتبط با این کشف زود است؛ اما اظهار کرد: گاهی اوقات می توانید بین آنچه حمل می شده و ساخته شده، ارتباطی پیدا کنید. همین جاست که این مشخصات می توانند به ما کمک زیادی کنند؛ اما متأسفانه درباره کشتی مذکور همچنان اطلاعات کافی در دست نداریم.

باستان شناسان گفته اند ارتباط آثار باستانی با سایر مصنوعات تاریخی و ویژگی های محیطی می تواند سرنخ های زیادی از کارکرد و روش ساخته شدن و گم شدن آن ها ارائه دهد. این اطلاعات به باستان شناسان کمک می کند نه تنها درباره خود آثار باستانی، بلکه درباره رفتارهای گذشته انسان ها نیز اطلاعات ارزشمندی به دست بیاورند.

پس از طوفان نیکول که نوامبر 2022 (آبان 1401) تمام منطقه را درنوردید، آوارهای زیادی از ساحل دیتونیا بیچ فلوریدا سر درآورد. یافته دیتونا بیچ، تنها یکی از معدود اکتشافاتی است که پس از طوفان در فلوریدا انجام می شود. این طوفان سهمگین باعث کشف اجساد باستانی در سواحل جزیره هاچینسون در فاصله 240 کیلومتری نیز شده بود.

به باور باستان شناسان، این اجساد احتمالاً از گوردخمه های بومیان آمریکایی خارج شده اند. در کشف جالب دیگر، یکی از عکاسان در روزهای پس از وقوع طوفان تصاویری از صندوقچه ای قدیمی در نزدیکی ساحل سنت آگوستین ثبت کرد. هرچند هنوز اشیای باارزشی از این صندوقچه به دست نیامده است، تصور می شود خود صندوقچه به سال های 1930 تعلق داشته باشد.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "کشف اتفاقی یک کشتی باستانی اسرارآمیز پس از طوفان ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف اتفاقی یک کشتی باستانی اسرارآمیز پس از طوفان ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید