کتاب های طرح محیا به کتابخانه های عمومی فارس رسید

به گزارش وبلاگ بایجانی، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، روح ا لله منوچهری با بیان اینکه کتاب های طرح محیا به کتابخانه های عمومی فارس رسید، مطرح نمود: طرح محیا ازجمله طرح ها در حوزه منابع کتابخانه های عمومی است که در سال گذشته و در کنار فاز سوم طرح نسیم دانایی در استان انجام شد؛ این طرح با هدف خرید کتاب برای کتابخانه هایی که نسبت به میانگین استانی از منابع کمتری برخوردار هستند، اجرا شد.

کتاب های طرح محیا به کتابخانه های عمومی فارس رسید

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس، اعتبار این طرح را دو میلیارد ریال بیان کرد و اضافه نمود: در این طرح برای 50 کتابخانه از 11 شهرستان فارس کتاب ارسال شد.

وی ادامه داد: پس از نیازسنجی کتابخانه های عمومی، مراحل انتخاب فهرست کتاب ها، خرید، بسته بندی و ارسال کتاب ها انجام شد تا هرچه سریع تر منابع برای انتخاب عمومی مردم در کتابخانه قرار گیرد.

منوچهری تقویت منابع کتابخانه های عمومی را از نیازهای ضروری کتابخانه های عمومی برشمرد و گفت: یکی از معیارهای اصلی پویایی کتابخانه ها و حضور مخاطبان در کتابخانه، وجود منابع است. هرچقدر منابع کتابخانه های عمومی غنی تر و به روز باشد، میزان استقبال مخاطبان از خدمات کتابخانه ای نیز بیشتر است. بر همین اساس از چند سال گذشته در استان برنامه ریزی هایی انجام شد تا در کنار ارسال منابع سراسری که توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور انجام می گردد، در استان نیز خرید کتاب در قالب طرح هایی با مشارکت منابع درآمدی استان، شهرستان ها و خیرین انجام گردد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس، با اشاره به موضوع کتاب های ارسالی و بیان اینکه آثار انتخابی در موضوع های مختلف انتخاب شده، اضافه نمود: فهرست کتاب های انتخابی شامل آثار برگزیده در جشنواره های ملی، آثار ترجمه شده، تازه های نشر از سال 97 به بعد و کتاب های پرفروش است.

وی توضیح داد: به نسبت تعداد منابع و امانت هر کتابخانه، بسته های کتاب محیا برای آن ها درنظر گرفته شد. کتابخانه های عمومی در این طرح از نظر دریافت کتاب در پنج گروه تقسیم بندی شده است. حداکثر دریافتی 201 نسخه و حداقل آن 54 نسخه کتاب است و در مجموع 6 هزار و 100 نسخه کتاب در این طرح برای کتابخانه ها ارسال شد.

منوچهری از اقدامات خیرین قدردانی و اعلام کرد که در طرح محیا نیز از حمایت خیرین بهره مند شده ایم.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "کتاب های طرح محیا به کتابخانه های عمومی فارس رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب های طرح محیا به کتابخانه های عمومی فارس رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید