کاهش ساعت هر کلاس درس در ماه مبارک رمضان، حذفیات کتب درسی در تمام مقاطع منتفی شد

به گزارش وبلاگ بایجانی، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه به هیچ وجه حذفیات کتاب درسی در هیچ مقطعی نخواهیم داشت، گفت: همه دانش آموزان در قالب یک گروه حضور دارند و 5 روز هفته به مدرسه می فرایند.

کاهش ساعت هر کلاس درس در ماه مبارک رمضان، حذفیات کتب درسی در تمام مقاطع منتفی شد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ بایجانی، صادق ستاری فرد سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش آموزان باید 5 روز هفته به مدرسه بفرایند، اظهار کرد: همه دانش آموزان در قالب یک گروه در مدرسه حضور دارند و 5 روز هفته به مدرسه می فرایند؛ البته به استثنای 3 دسته دانش آموز که یا مبتلا به کرونا هستند، یا علائم ابتلا به بیماری کرونا را دارند یا مبتلا به بیماری زمینه ای هستند؛ این 3 گروه از دانش آموزان می توانند از بستر شاد، آموزش ها را دنبال کنند.

وی به کاهش ساعت آموزش اشاره کرد و گفت: موضوع مهم، کاهش ساعت حضور دانش آموزان در کلاس درس و مدرسه است که مدرسه به اقتضای شرایط دوره تحصیلی یا محیطی می تواند نسبت به این مهم از طریق ظرفیت شورای مدرسه اقدام کند؛ در حقیقت این ظرفیت را برای شورای مدرسه پیش بینی کردیم که نسبت به کاهش زمان حضور دانش آموز در کلاس درس بتوانند اقدام کنند.

زمان هر کلاس درس بیش از یک ساعت نباید باشد

ستاری فرد درباره دانش آموزان روزه دار نیز با بیان اینکه آنچه حائز اهمیت است مراعات حال دانش آموزان روزه دار است، اضافه کرد: با توجه به اینکه دانش آموزان باید ماسک بزنند و زمان چند ساعته را در مدرسه باشند، پیشنهاد ما این است که مدارس نسبت به حال دانش آموزان روزه دار مراعات کنند و حتی المقدور به نحوی مدیریت کنند که زمان هر کلاس درس بیش از یک ساعت نباشد.

وی با اشاره به سرویس مدارس گفت: ظرفیت شورای مدرسه و منطقه و انجمن اولیا برای ساماندهی سرویس مدارس به جد مدنظر است تا ان شاءالله این مهم پشتیبانی شود.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش موضوع با اشاره به آزمون های سرانجام سال تحصیلی، اظهار کرد: به هیچ وجه حذفیات کتاب درسی در هیچ مقطعی نخواهیم داشت؛ برای دروس پایه دوازدهم که به صورت نهایی و هماهنگ کشوری برگزار می شود و همچنین سایر پایه ها، حذفیات کتاب درسی را نداریم.

وی با تأکید بر اینکه آزمون ها از تمام محتوای درسی برگزار می شود، گفت: امیدواریم هم معلمان و هم کادر آموزشی و هم محصلان و خانواده ها نسبت به برگزاری حضور کلاس های درسی برای اتمام کتاب درسی و اهداف تحصیلی در بازه زمانی به جای مانده همراهی لازم را داشته باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کاهش ساعت هر کلاس درس در ماه مبارک رمضان، حذفیات کتب درسی در تمام مقاطع منتفی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش ساعت هر کلاس درس در ماه مبارک رمضان، حذفیات کتب درسی در تمام مقاطع منتفی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید