چه کسی در مبارزه بین بلک آدام و سوپرمن پیروز می شود؟

به گزارش وبلاگ بایجانی، بلک آدام بالاخره پس از سال ها تولید و توسعه، با بازی دواین جانسون در نقش این ضدقهرمان اکران شد. با این حال، سکانس پس از تیتراژ فیلم است که با معرفی مجدد سوپرمن (هنری کویل) به دنیای پیشرفته دی سی، نظر طرفداران را به خود جلب می کند. این صحنه جالب آبستن انبوهی از احتمالات است. این ملاقات که از آن خبر نداشتیم به هر حال اتفاق افتاده و طرفداران با شور و اشتیاق منتظر جزئیات ادامه داستان آن ها هستند. البته شاید این دو فقط به مصاحبه بپردازند و هر کدام جایگاه مشخصی نسبت به دیگری داشته باشند.

چه کسی در مبارزه بین بلک آدام و سوپرمن پیروز می شود؟

هشدار: در این متن، داستان فیلم بلک آدام لو می رود.

اما بیایید با خودمان صادق باشیم. ما عاشق این هستیم که این دو پا به پای یک دیگر مبارزه کنند. یک مبارزه واقعی، یک نبرد حماسی که بر روی پرده سینما ماندگار شود. هر چیزی کم تر از این، چندان مجذوب کننده به نظر نمی رسد. اما چه کسی از بین قهرمان حق طلب و عدالت خواه و ضدقهرمان خندقی، برنده این نبرد می شود؟

مبارزه بین بلک آدام و سوپرمن چندین بار در کمیک ها رخ داده است

هرکدام از این دو شخصیت سابقه و تاریخچه ای طولانی در کمیک بوک ها دارند. بلک آدام و سوپرمن چند بار با هم مبارزه کرده اند. اولین برخورد آن ها در واقع یک نبرد واقعی نبود، زیرا بلک آدام در نقش شزم ظاهر شد و به سوپرمن حمله کرد و بدین ترتیب یک مبارزه بین این دو قهرمان شکل گرفت. سوپرگرل با تبدیل بلک آدام به تث آدام با استفاده از عصای جادویی، مبارزه را متوقف کرد. در ادامه، برخورد دیگری نیز منجر به یک درگیری ویران گر بین این دو شد تا این که هر دو متوجه شدند که دنبال یک شخص تعیین هستند و دعوا را رها کردند.

همچنین ورود بلک آدام زمین اس به زمین یک، سوپرمن و شزم را بر آن داشت تا با هم همکاری کنند و بلک آدام را از تسخیر جهان بازدارند. حماسی ترین لحظه از مبارزات بلک آدام در برابر سوپرمن در کمیک ها در خط داستانی کمیک همیشه شیطانی است، جایی که بلک آدام با نسخه شیطانی سوپرمن از سندیکای جنایی زمین 3، اولترامن روبه رو می شود. خلاصه، هیچ کدام از این دو در این تاریخچه مشترک از نبردها در کمیک ها هنوز پیروز نشده اند و با توجه به این شواهد نمی توان گفت که چه کسی در نبرد بین این دو برنده می شود و همه چیز به ویژگی ها و مهارت های آن ها در آن لحظه تعیین و نحوه استفاده آن ها از این توانایی ها بستگی دارد.

شمشیر دو لبه بلک آدام

در زمینه قدرت، تقریبا همه چیز تعیین است. خورشید زمین به سوپرمن قدرتی فوق العاده می دهد، در حالی که قدرت بلک آدام، به معنای واقعی کلمه، هدیه ای از سوی خدایان، به ویژه آمون است. نبرد و درگیری بین این دو ممکن است برای روزها ادامه داشته باشد و هیچ کدام بر دیگری پیروز نشوند. با این حال، سوپرمن کمی خویشتندار تر است و اغلب قدرت خود را در صورت احتمال آسیب رساندن به افراد بی گناه کنترل می کند. بلک آدام چنین محدودیتی ندارد. بنابراین (مگر این که سوپرمن از همان ابتدا به فول سوپرمن تبدیل شود) آدام یک فزونی جزئی پیدا می کند. اگر بلک آدام داستان تاثیرات کریپتونیت روی سوپرمن را بفهمد، این فزونی بیشتر هم می شود.

نقطه ضعف سوپرمن که چندان به آن پرداخته نمی شود، حساسیت او به جادوست که این مورد بلک آدام را چند پله بالاتر قرار می دهد. توانایی های او از جادو ریشه می گیرند و مهارت استفاده از رعد و برق جادویی به بلک آدام قدرت بیشتری در برابر قدرت فوق انسانی سوپرمن می دهد. از طرف دیگر، جادویی که به بلک آدام قدرت می دهد همان جادویی است که می تواند او را به یک فرد صرفا فانی تبدیل کند. بنابراین اگر سوپرمن بتواند آدام را به گفتن کلمه جادویی که او را متحول می کند وادار کند، همه چیز به سرعت به نفع وی تغییر می کند. شاید فکر کنید که این کار سخت باشد اما به خاطر بیاورید که سوپرمن چندین بار آقای میکسیزپیتلیک را فریب داده تا نام خودش را به صورت برعکس بگوید و به بعد پنجم بازشود. پس این کار آن قدرها هم سخت نیست.

برگ برنده سوپرمن

پاشنه آشیل بلک آدام غرور اوست و این ویژگی او فرصتی خاص برای سوپرمن محسوب می شود. دقیقا لحظاتی قبل از این که سوپرمن در فیلم ظاهر شود، آدام به آماندا والر (وایولا دیویس) تاکید می کند که هیچ کس در این سیاره نمی تواند جلوی او را بگیرد. او سوپرمن را نمی شناسد و نمی داند که وی چه توانایی هایی دارد، مگر این که میزان غرور خود را کاهش دهد و کمی تواضع پیشه کند. غرور بلک آدام، به سوپرمن فرصتی می دهد تا او را قبل از این که به خود بیاید از پای درآورد. آخرین ضدقهرمانی که معتقد بود سوپرمن آن قدرها قدرتمند نیست که بتواند جلوی او را بگیرد ژنرال زود (مایکل شنون) بود که همگی می دانیم عاقبت او چه شد.

سوپرمن هم چنین توانایی هایی دارد که بلک آدام ندارد: دید اشعه ایکس، دید گرمایی و شنوایی فوق العاده. او با این توانایی ها بزرگ شده و این مهارت ها طبیعت ثانویه او و برگ برنده استراتژیک در مبارزه بین او و بلک آدام هستند. خود استراتژی نیز یکی دیگر از فزونی های سوپرمن نسبت به بلک آدام است. او اغلب مجبور بوده تا خارج از چارچوب فکر کند و تهدیدات را از بین ببرد و از محیط اطرافش برای تدوین یک نقشه حمله استفاده کند. وی به ندرت تسلیم خشم خود می شود. بلک آدام به نوعی کله خرتر است و خونش زود به جوش می آید و با وجود داشتن حکمت زهوتی، اول عمل و سپس فکر می کند.

بالاخره چه کسی برنده این نبرد می شود؟

با در نظر گرفتن همه این موارد، بررسی آمار و ارقام و غریزه خالص و اصیل هر یک، واضح است که سوپرمن برنده مبارزه بین او و بلک آدام است. حقیقتا در نبرد بین این دو، هیچ برنده آشکاری وجود ندارد و این دقیقا همان چیزی است که وعده دیدار مجدد و گفتگوی سوپرمن و بلک آدام را بسیار مجذوب کننده جلوه می دهد. می دانیم که راکی (سیلوستر استالونه) ایوان دراگو (دولف لوندگرن) را شکست می دهد. می دانیم که مرد عنکبوتی (توبی مگوایر) گرین گابلین (ویلم دفو) را شکست می دهد. اما پرداختن به این مبارزه که برنده آن چندان تعیین نیست و نتیجه آن مرموز است، می تواند یک عنصر تماشایی در جهانی ابرقهرمانی سینمایی دی سی باشد.

منبع: collider

منبع: دیجیکالا مگ

به "چه کسی در مبارزه بین بلک آدام و سوپرمن پیروز می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسی در مبارزه بین بلک آدام و سوپرمن پیروز می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید