مهدی تاج و مصاحبه ای برای فرار از مسئولیت، حمایت از شیخ سلمان و کرسی آسیایی برای منافع ملی یا شخصی؟

به گزارش وبلاگ بایجانی، مهدی تاج از عدم دخالت هیئت رئیسه AFC در ماجرای میزبانی ها حرف زده و حال این سؤال مطرح می گردد که کرسی او برای چیست و چه زمانی به سود فوتبال ایران بوده است؟

مهدی تاج و مصاحبه ای برای فرار از مسئولیت، حمایت از شیخ سلمان و کرسی آسیایی برای منافع ملی یا شخصی؟

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ بایجانی، کنفدراسیون فوتبال آسیا، امروز میزبان های ملاقاتهای به جامانده در رقابت های انتخابی جام دنیای 2022 قطر و جام ملت های آسیا 2023 چین را خاطرنشان کرد. در این بین کشور بحرین به عنوان میزبان ملاقاتهای گروه C معرفی گردید که مورد اعتراض فدراسیون فوتبال ایران نهاده شد. ایران در مرحله رفت از چهار مسابقه خود فقط در یک ملاقات میزبان و در سه ملاقات میهمان بود و حالا در دور برگشت حق میزبانی با ایران بود، اما تصمیم AFC بسیار تعجب برانگیز بود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه ای که به فدراسیون فوتبال ایران ارسال نموده بود، تحریم ها و مسئله پخش تلویزیونی را برای عدم واگذاری میزبانی به ایران بهانه کرد. کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهان ارائه راه حل از سوی فدراسیون فوتبال ایران شد، ماجرایی که پاسخ فدراسیون را به دنبال داشت مبنی بر اینکه AFC در این مرحله از مسابقات انتخابی جام دنیای حقوق تجاری ندارد و مسئله تحریم ها نمی تواند بهانه ای برای عدم واگذاری میزبانی به ایران گردد.

آنچه مسلم است، عدم واگذاری میزبانی به ایران توجیه ورزشی و تحریمی ندارد. یعنی مسئله تحریم ها که بهانه کنفدراسیون فوتبال آسیا برای عدم ارائه میزبانی به ایران بوده، چگونه می توانست مانع از انجام این کار گردد، آن هم در شرایطی که حقوق تجاری این مرحله از مسابقات انتخابی جام دنیای در اختیار کشورهای میزبان است و ایران مسئله ای از این جهت نداشته است. با این حال واکنش ها نیز به این مسئله جالب توجه بود، از جمله انتقاد علی جوادی، مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال به کرسی مهدی تاج در AFC که نتوانسته اقدامی برای فوتبال ایران انجام دهد. مهدی تاج هم به این مسئله واکنش نشان داد و خاطرنشان کرد معین میزبانی ها به عهده کمیته مسابقات بوده و از هیئت رئیسه (که تاج عضو آن است) در این باره سؤال نمی گردد. مصاحبه ای که بیشتر به فرار از مسئولیت شبیه بود.

با درستی یا نادرستی صحبت تاج، کاری نداریم. اینکه آیا او در هیئت رئیسه می توانسته کاری برای میزبانی ایران انجام دهد یا نه هم مسئله ای است که جداگانه باید مورد آنالیز قرار بگیرد، اما این کرسی مهم در چه حالتی قرار است دردی از فوتبال ایران دوا کند؟ تاج که در زمان ریاستش در فدراسیون فوتبال به کرسی نایب رئیسی کنفدراسیون فوتبال آسیا رسیده، تا به امروز چه اقدامی برای فوتبال ایران انجام داده است؟

زمان مطرح شدن بحث کنار رفتن بازنشسته ها از فدراسیون ها چگونه بود که AFC فوتبال ایران را تهدید به تعلیق کرد، در شرایطی که متولی این کار هم نبود و چنین موضوعی هم اگر نگوییم بی سابقه اما کم سابقه بوده است. چطور زمانی که منافع شخصی در میان است، کنفدراسیون فوتبال آسیا اقدامات تهدیدی علیه فوتبال ایران انجام می دهد و در چنین شرایطی که منافع ملی به میان می آید، کاری از عهده کسی برنمی آید؟ این سؤال مطرح می گردد که کرسی های ایرانی در AFC تا به امروز کجا به یاری فوتبال ایران آمده و اگر این افراد کارایی لازم را ندارند، چرا همچنان باید کرسی هایی را به نام ایران تصرف نمایند؟

آیا حتماً باید از تاج درباره مسئله ای سؤال گردد تا او نظرش را میان نظر دیگر اعضای هیئت رئیسه بگوید یا اینکه طبیعتاً انتظار این است که اقدامی برای منافع ایران انجام داده و رایزنی و لابی کند. منافعی که چیزی جز حقوق رسمی تیم ملی و کشور ایران نیست و این حق مسلم ایران است که در صورت برگزاری متمرکز بازی های به جامانده، میزبان مسابقات گروه C باشد.

کرسی های بین المللی از جمله در AFC برای منافع ملی است یا شخصی؟ این کرسی ها برای روزی است که منافع ملی به خطر می افتد یا منافع شخصی؟ موضوع بازنشسته ها مهم تر است یا میزبانی ایران از مسابقات انتخابی جام دنیای؟ حمایت تاج از شیخ سلیمان به چه کاری آمده و چه زمانی به سود ایران بوده است؛ در منافع ملی یا شخصی؟

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ بایجانی بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی وبلاگ بایجانی بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مهدی تاج و مصاحبه ای برای فرار از مسئولیت، حمایت از شیخ سلمان و کرسی آسیایی برای منافع ملی یا شخصی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی تاج و مصاحبه ای برای فرار از مسئولیت، حمایت از شیخ سلمان و کرسی آسیایی برای منافع ملی یا شخصی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید