پیش بینی بارش باران در 23 استان

به گزارش وبلاگ بایجانی، سازمان هواشناسی از تداوم بارش باران و رعدوبرق در 23 استان طی امروز و کاهش محسوس دما در مناطقی از کشور از جمله شمال غرب اطلاع داد.

پیش بینی بارش باران در 23 استان

به گزارش وبلاگ بایجانی به نقل از خبرگزاری تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز با تداوم فعالیت سامانه بارشی در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، گلستان، مازندران، گیلان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، نیمه شمالی فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان و به صورت پراکنده در بعضی مناطق استان های خراسان جنوبی، یزد، شمال کرمان، نیمه شمالی بوشهر، خوزستان و اصفهان ابرناکی، بارش باران، وزش باد شدید موقتی و گاهی رعدوبرق پیش بینی شده که شدت بارش های امروز برای نیمه شمالی خراسان رضوی است.

فردا در بعضی مناطق استان خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش ها ادامه خواهد داشت و جو نسبتا پایدار و آرامی برای سایر مناطق کشور پیش بینی می گردد. روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه نیز جو آرام و آسمانی صاف برای بیشتر مناطق کشور پیش بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز در شمال شرق کشور دما به صورت محسوسی افزایش می یابد. این در حالی است که طی امروز با عبور توده هوای سرد از نوار شمالی کشور ابتدا در استان های واقع در شمال غرب و دامنه های شمالی و جنوبی البرز و نواحی مرکزی دما کاهش نسبی خواهد داشت. سپس فردا این کاهش دما در شمال شرق و شرق کشور به صورت محسوسی خواهد بود. فردا برای سواحل nریای خزر و از روز دوشنبه تا اواخر هفته جاری در کل کشور فرایند افزایش دما پیش بینی می گردد.

امروز دریای خزر و غرب خلیج فارس و طی فردا و روز دوشنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج و متلاطم خواهد بود.

منبع: جام جم آنلاین

به "پیش بینی بارش باران در 23 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی بارش باران در 23 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید