پذیرش نیمی از شرکت کنندگان در آزمون جهش تحصیلی

به گزارش وبلاگ بایجانی، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه برای سال تحصیلی جاری 10 هزار و 500 دانش آموز درخواست جهش تحصیلی داشتند که از این تعداد 5400 نفر در آزمون های جهش تحصیلی پذیرفته شدند گفت: جهش تحصیلی از پایه های یک به سه، دو به چهار، سه به پنج و چهار به شش اتفاق می افتد.

پذیرش نیمی از شرکت کنندگان در آزمون جهش تحصیلی

سیدجواد حسینی در گفت وگو با وبلاگ بایجانی، درباره نتایج نهایی تست های جهش تحصیلی در سال تحصیلی جاری اظهار کرد: جهش تحصیلی به این معنا است که دانش آموز دو پایه تحصیلی را در یک سال طی کند. در واقع جهش می تواند در زمره اقدامات آموزش و پرورش برای تیزهوشان باشد.

وی اضافه نمود: جهش از پایه یک به سه، دو به چهار، سه به پنج و چهار به شش امکان پذیر است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه برای جهش تحصیلی 10 هزار و 500 درخواست ثبت شد و متقاضیان حائز شرایط در آزمون های مربوطه شرکت کردند گفت: از این تعداد 5400 نفر پیروز شدند از آزمون های جهش تحصیلی عبور و حدنصاب لازم را کسب نمایند که حدود 50 درصد آمار متقاضیان می گردد.

وی هممچنین درباره حل مسائل آموزشی دانش آموزان دیرآموز اظهار کرد: دیرآموزها معمولا 15 نمره هوشی پایین تر از سایر دانش آموزان اند و در سال تحصیلی گذشته بیش از 80 هزار دانش آموز در فرایند سنجش سلامت، دیرآموز تشخیص داده شدند.

حسینی ادامه داد: به منظور جلوگیری از افت تحصیلی و ارتقای کیفیت آموزش، 680 مرکز آموزشی و توانبخشی مسائل ویژه یادگیری راه اندازی شده و فعال است، البته سیاست سازمان آموزش و پرورش استثنایی این است که به ازای هر منطقه آموزشی یک مرکز داشته باشیم. در حال حاضر 752 منطقه داریم و بعضی مناطق هنوز مرکزی ندارند و در مقابل بعضی دیگر بیش از یک مرکز دارند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه طرح توسعه کمی و کیفی مراکز را در دست داریم مطرح نمود: ساخت و تجهیزات اداری این مراکز برعهده ادارات کل است و تجهیزات تخصصی را ما باید در اختیارشان قرار دهیم. این برنامه در دست انجام است و ضروری می دانیم این مراکز به لحاظ نیرو، فضا و رویه ها مناسب سازی و کیفی سازی شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پذیرش نیمی از شرکت کنندگان در آزمون جهش تحصیلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پذیرش نیمی از شرکت کنندگان در آزمون جهش تحصیلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید