هیأت عالی رتبه روس با اسد ملاقات کرد

به گزارش وبلاگ بایجانی، نماینده رئیس جمهور روسیه با سفر به دمشق، با رئیس جمهور سوریه ملاقات و تبادل نظر کرد.

هیأت عالی رتبه روس با اسد ملاقات کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بایجانی، بشار اسد رئیس جمهور سوریه روز دوشنبه در دمشق میزبان الکساندر لاورنتیف نماینده رئیس جمهور روسیه در امور سوریه و همچنین سرگئی ورشینین معاون وزیر امور خارجه این کشور و هیئت همراه بود.

به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، در این ملاقات آخرین تحولات فرایند سیاسی و آماده سازی دور بعدی مذاکرات آستانه مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

در این ملاقات اوضاع در سوریه به خصوص در ادلب و تجاوز های متعددی که گروه های تروریستی علیه مناطق مسکونی اطراف مرتکب می شوند مورد بحث نهاده شد.

همچنین در این ملاقات درباره موضع مشترک روسی-سوری درخصوص ادامه مبارزه با تروریسم و جلوگیری از به کارگیری مردم منطقه به عنوان سپر انسانی با هدف تبدیل ادلب به پناهگاه دائمی تروریست ها تاکید شد.

در ملاقات رئیس جمهور سوریه و هیأت روسی، اوضاع در شمال شرق سوریه نیز آنالیز شد و تاکید گشت که بازگشت کنترل دولت بر تمامی سرزمین ها و شهر ها و بازگشت سازمان های دولتی به این منطقه محور اساسی در ایجاد ثبات و امنیت برای مردم این منطقه و بازگشت شرایط طبیعی به آنجا است.

قزاقستان هفته پیش از برگزاری چهاردهمین دور از مذاکرات فرایند آستانه با حضور نمایندگان ایران، روسیه، ترکیه و سوریه و با هدف تسریع ارسال یاری های بشردوستانه و پیشبرد فرایند سیاسی در سوریه خبر داده بود. (جزئیات بیشتر)

فرایند آستانه از اواخر سال 2016 میلادی (آذر ماه 1395) به ابتکار وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه شروع شد. این فرایند تاکنون به برقراری آتش بس در بخش های بزرگی از سوریه و همچنین حرکت به سوی حل سیاسی این بحران منجر شده است.

پیشبرد فرایند سیاسی سوریه با راه اندازی کمیته قانون اساسی این کشور یکی از محور های فرایند آستانه بوده است.

در حال حاضر کمیته قانون اساسی سوریه150 عضو دارد که در چارچوب فرایند سیاسی حل و فصل بحران سوریه قرار است قانون اساسی کنونی را اصلاح نموده یا قانون اساسی تازه ای تدوین نمایند. این کمیته با مشارکت تمام طرف های سیاسی سوریه از جمله احزاب سیاسی معارض تشکیل شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هیأت عالی رتبه روس با اسد ملاقات کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیأت عالی رتبه روس با اسد ملاقات کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید