هشدار به مدیران متخلف در زمان انتخابات

به گزارش وبلاگ بایجانی، استاندار لرستان گفت: جهت گیری های احتمالی مجریان به سمت کاندیداهای خاص به هیچ عنوان قابل تحمل نیست و با واکنش جدی ستاد انتخابات و دستگاههای نظارتی روبرو خواهد بود.

هشدار به مدیران متخلف در زمان انتخابات

به گزارش وبلاگ بایجانی به نقل از ایسنا سیدموسی خادمی در جلسه با فرمانداران استان اضافه کرد: شاید به دلیل محلی و طایفه ای بودن فضای لرستان، مدیران و مجریان انتخاباتی تعلقات خاطری داشته باشند که دخالت آن با امر انتخابات، ناپسند و ممنوع است.

وی اظهار کرد: دوستی شما با کاندیدا جرم نیست اما محدوده این دوستی نباید وارد انتخابات شود که این هنر بزرگ برگزارنمایندگان، در استانی همچون لرستان است.

خادمی با اشاره به همکاری مطلوب ستاد انتخابات استان، هیات نظارت و دستگاه امنیتی و نظارتی شرح داد: چنانچه به این نتیجه برسیم فردی در انتخابات تخلف می کند و یا جهتگیری به سمت فرد خاصی دارد تحمل نخواهیم کرد و بدون شک آبروی خود را به پای یک فرد هدر نمی دهیم.

استاندار لرستان گفت: فرمانداران و بخشداران باید ارتباط منطقی با نمایندگان کنونی مجلس داشته باشند همانند سایر نامزدهای احتمالی با آنان برخورد نمایند.

خادمی تاکید کرد: به گزارش هایی که در این رابطه دریافت شود با جدیت رسیدگی خواهد شد چراکه اصل را صحت این گزارش ها می دانیم و باید خلاف آن ثابت شود.

استاندار لرستان با بیان اینکه انتخابات، حادثه سیاسی مهم امسال است اضافه کرد: به نظر می رسد به لحاظ رقابت مسئله ای در لرستان نخواهیم داشت چراکه برآوردهای اولیه نشان می دهد عده زیادی کاندیدا می شوند و امیدواریم در ادامه نیز فرصت برای رقابت منصفانه فراهم شود.

خادمی شرح داد: امیدواریم با رعایت قانون، شرایط برای موفقیت نمایندگان در تراز جمهوری اسلامی و فارغ از برخی سلایق جناحی و شخصی ایجاد و در نهایت رقابت سالمی برقرار شود.

وی در خصوص مشارکت مردم لرستان در انتخابات گفت: مردم استان به انقلاب و نظام علاقه مند هستند و بر خلاف برخی استان ها، همچنان معتقدند دولت و نظام متولی اصلی توسعه است بنابراین تلاش می نمایند با انتخاب نمایندگان توانمند، سهم بیشتری از اعتبارات ملی را جذب نمایند.

استاندار با بیان اینکه لرستانی ها شرکت در انتخابات را تکلیف می دانند ادامه داد: مشارکت گسترده در این رویداد نشان دهنده شناخت مردم از نیازهایشان است چراکه می دانند با ورود افراد مستعد و قوی به مجلس، کمک ها برای توسعه استان بیشتر می شود.

خادمی با بیان اینکه لرستان مشکل حاد امنیتی در انتخابات ندارد اضافه کرد: مردم لرستان می دانند مناطق کمتر توسعه یافته نیازمند جذب منابع از مرکز هستند و مسئوولان قوی تر می توانند منابع بهتر و بیشتری جذب نمایند.

استاندار لرستان همچنین گفت: سلامت انتخابات مهمترین وظیفه ذاتی ما است و گذشته نشان داده شاید تخلفات و تقلبات کوچکی وجود داشته باشد اما بررسی های دقیق تعیین کرده که این موارد بر سلامت انتخابات تاثیرنداشته است.

خادمی با بیان اینکه به طور میانگین، سالانه یک انتخابات در کشور برگزار شده ادامه داد: تجربه کافی برای این مهم حاصل شده و کار سختی برای دولت و نظام نیست اما به هرحال باید تلاش کنیم مسائل کوچک نیز حذف شوند.

وی اظهار کرد: متاسفانه برخی استانها به دلیل مسائل جزئی، برجستگی منفی پیدا کرده اند و لرستان ممکن است در برخی شهرستانها دارای مواردی بوده باشد که امسال باید این نقاط به اصطلاح قرمز یا خاکستری را حذف کنیم.

این مسئول گفت: اصلی ترین لوازم و مقدمات این امر، بی طرفی افرادی است که در انتخابات نقش دارند وباید به مردم اطمینان داد در حرف و عمل، خواستار سلامت انتخاباتی هستیم.

وی تاکید کرد: تمامی این مقدمات به عهده دولت نیست بلکه همه ارکانی که درگیر انتخابات می شوند باید این قاعده را دنبال واجرا نمایند.

استاندار لرستان اضافه کرد: چنانچه بخشدار، فرماندار و مدیرکل دولتی بخواهد در رای مردم خلل وخدشه وارد کند به راحتی از وی نادیده نمی گیریم بنابراین باید از مواضع اتهام دوری کنید.

خادمی گفت: بیان ورفتار مجریان انتخابات باید به نحوی باشد که در معرض اتهام قرار نگیرند، و روشنگری نمایند که نقشی در تعیین سرنوشت انتخابات ندارند و ابزار مهم این امر، داشتن قانون و اجرای آن است.

منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار به مدیران متخلف در زمان انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار به مدیران متخلف در زمان انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید