نویسنده آمریکایی، فیلم اپنهایمر کریستوفر نولان را یک شاهکار می داند

به گزارش وبلاگ بایجانی، فیلم اپنهایمر، جدیدترین اثر کریستوفر نولان، کارگردان مشهور هالیوود، به انتها مراحل ساخت رسیده و قرار است دو هفته دیگر به روی پرده برود. این فیلم داستان زندگی و حرفه رابرت اپنهایمر، فیزیکدان آمریکایی و رهبر پروژه منهتن، که باعث ساخت بمب اتمی شد، را روایت می نماید.

نویسنده آمریکایی، فیلم اپنهایمر کریستوفر نولان را یک شاهکار می داند

به گزارش کافه بازار، کریستوفر نولان با فیلم تازه توانسته نظر یک نویسنده مهم را به خود جلب کند. کای برد، تاریخ نگار و نویسنده کتاب پرومتئوس آمریکایی: پیروزی و فاجعه جی. رابرت اپنهایمر، که منبع الهام بخش فیلم نولان است، پس از تماشا فیلم گفت که شوکه شده و هنوز در حال بازیابی احساساتش است.

فیلم اپنهایمر، تازهترین اثر کریستوفر نولان، کارگردان مشهور هالیوود، به انتها مراحل ساخت رسیده و قرار است دو هفته دیگر به روی پرده برود.

برد در مصاحبه با دیوید نیرنبرگ در مرکز بایوگرافی لئون لوی در نیویورک، نظرات خود را درباره فیلم آینده یونیورسال و تأثیر آن بر مخاطبان به اشتراک گذاشت. او گفت من در حال حاضر شوکه هستم و همین الان تماشا فیلم را تمام نموده ام. فکر می کنم این یک دستاورد هنری شگفت انگیز خواهد بود و امیدوارم که واقعاً گفت وگوی ملی و حتی جهانی را درباره مسائلی که اپنهایمر مصمم بود درباره آن ها صحبت کند، تحریک کند، درباره اینکه چطور در عصر اتم و بمب زندگی کنیم و اینکه وطن پرست بودن بودن به چه معناست و نقش دانشمندان در جامعه ای که با تکنولوژی و علم غرق شده است، برای صحبت کردن درباره مسائل عمومی چه است.

علاوه بر نظرات برد، نولان هم به تازگی به مجله وایرد گفت که هواداران پس از تماشا نخستین نمایش های فیلم اپنهایمر، واکنش های بعضاً شدیدی داشتند. او گفت: بعضی از مخاطبان، فیلم را با حالت خراب ترک می نمایند و حتی نمی توانند صحبت نمایند. علتش هم عامل ترس و وحشت از مرگ است که در تاریخ و در پایه های آن وجود دارد. اما در کنار پرداختن به این مضمون، در زمینه عشق به شخصیت ها و عمق روابط آنان، قوی ترین کاری است که من تا به حال انجام داده ام. بر اساس این نظرات، ممکن است اپنهایمر واقعاً در سطح انتطارات ظاهر گردد و یکی از بزرگ ترین دستاورد های نولان در حرفه فیلم سازی اش باشد.

اپنهایمر اولین فیلم نولان در زیر نظر یونیورسال پیکچرز خواهد بود، چرا که کارگردان مشهور با استودیوی وارنر برادرز قطع همکاری نموده است. این قطع همکاری به علت عصبانیت او از مدل هیبریدی استودیو در سال 2021 که فیلم های آن ها را همزمان با اکران تئاتر در سرویس استریمینگ HBO MAX منتشر می کرد رخ داد.

نولان فیلمنامه اپنهایمر را نوشته و، اما توماس، همکار خلاق و همسر نولان، به عنوان تهیه نماینده به همراه چارلز روون در این پروژه هم بازگشته اند. نولان با فیلمبردار هویت وان هویتما (که با او در فیلم های اینترستلار، دانکرک و تنت کار نموده بود) و آهنگساز لودویگ گورانسون دوباره همکاری نموده است.

به همراه کیلین مورفی در نقش اپنهایمر، فیلم بازیگران دیگری مانند امیلی بلانت به عنوان همسر اپنهایمر، کاترین اپنهایمر وسیرینگ؛ مت دیمون به عنوان سروان جنرال لسلی گروز، مدیر پروژه منهتن؛ رابرت داونی جونیر به عنوان لوئیس استروس، رئیس کمیسیون انرژی اتمی؛ و فلورنس پاف به عنوان عضو حزب کمونیست جین تاتلاک را شامل می گردد.

فیلم اپنهایمر در تاریخ 30 تیر ماه در سینما ها اکران خواهد شد. نظر شما درباره تازهترین ساخته کریستوفر نولان چیست؟ آیا این عنوان خواهد توانست به یکی از برترین پروژه های این کارگردان مشهور تبدیل گردد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: فرارو

به "نویسنده آمریکایی، فیلم اپنهایمر کریستوفر نولان را یک شاهکار می داند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نویسنده آمریکایی، فیلم اپنهایمر کریستوفر نولان را یک شاهکار می داند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید