سه برابر شدن نرخ مهاجرت به کانادا در ماه می

به گزارش وبلاگ بایجانی، جدیدترین داده های منتشر شده به وسیله اداره مهاجرت کانادا گویای این هستند که در ماه می نرخ مهاجرت به کانادا افزایش قابل توجه داشته است. کانادا که در ماه آوریل تنها از 4000 مهاجر استقبال نموده بود در ماه بعد یعنی ماه می 11000 مهاجر را پذیرفته است. بیشتر این مهاجران از کشورهای هند، چین، فیلیپین، نیجریه و ایالات متحده به کانادا آمده اند. جدیدترین داده های اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا قویا حاکی از این است که سیستم مهاجرتی کانادا در حال عادی شدن و برگشتن به روال سابق خود، یعنی قبل از همه گیری کروناست.

سه برابر شدن نرخ مهاجرت به کانادا در ماه می

کانادا در اوایل سال 2020 آغاز بسیار خوبی را در جذب و پذیرش مهاجر داشت تا اینکه سر و کله کرونا پیدا شد و محدودیت های سفر و اختلالات در عملیات و فعالیت های اداره مهاجرت و سایر ارگان های دولتی کانادا پیش آمد. تنها طی یک ماه، حدود 25000 تا 35000 نفر توانستند رسما اقامت دائم کانادا بگیرند. البته در ماه مارس نرخ مهاجرت به کانادا کاهش یافت و طی ماه آوریل هم به پایین ترین سطح خود رسید. اما در تازهترین داده ها و آمار منتشر شده، در ماه می نرخ مهاجرت با افزایش سه برابری توانسته ماه های قبل را جبران کند. این افزایش حاکی از این است که اداره مهاجرت کانادا هم اکنون در مقایسه با اوایل همه گیری کرونا می تواند درخواست های بیشتری را رسیدگی کند.

این داده ها بعلاوه به ما نشان می دهند که افراد بیشتری از محدودیت های سفر به کانادا معاف شده و وارد کانادا شده اند. طبق مقررات کنونی سفر به کانادا، افرادی که تاییدیه اقامت دائم یا COPR خود را قبل از 18 مارس گرفته اند از محدودیت های سفر معاف هستند. برنامه مهاجرت استانی اصلی ترین منبع جذب دارندگان اقامت دائم در ماه می بوده است. بیش از 2000 نفر از دارندگان اقامت دائم را همسران شهروندان کانادایی و مقیمان دائم کانادا تشکیل داده اند. این افراد نیز از محدودیت های سفر به کانادا معاف هستند.

داده های اداره مهاجرت کانادا بعلاوه نشان می دهد که 1300 مهاجر به عنوان نیروی کار ماهر یا اسکیلدورکر و عمدتا به وسیله جهت مهاجرتی Federal Skilled Worker Program (FSWP) اقامت دائم گرفته اند. علاوه بر این 2000 نفر دیگر نیز به وسیله برنامه مهاجرتی تجربه کانادایی اقامت دائم گرفته اند. اکسپرس انتری و برنامه مهاجرت استانی از ماه مارس پذیرش های خود را به طور مرتب برگزار نموده اند. اداره مهاجرت برای متقاضیان برنامه مهاجرت استانی و دسته مهاجرتی تجربه کانادایی 35100 دعوتنامه یا ITA برای تقاضا جهت اقامت دائم صادر نموده است. دلیل صدور این حجم دعوتنامه برای متقاضیان این دو جهت مهاجرتی این است که این افراد در مقایسه با متقاضیان اکسپرس انتری که خارج از کانادا هستند راحت تر می توانند فرایند اقامت دائم خود را تکمیل نمایند؛ چون از آنجا که بیشتر متقاضیان برنامه مهاجرت استانی و تجربه کانادا در داخل کانادا هستند و بنابراین کمتر تحت تاثیر اختلالات ناشی از کرونا قرار گرفته اند.

با این وجود اداره مهاجرت اخیرا از متقاضیان جهت مهاجرتی Federal Skilled Worker Program (FSWP) طی پذیرشی تازه دعوت نموده است. در واقع بعضی از متقاضیان FSWP هم در حال حاضر در کانادا زندگی می نمایند و بنابراین تکمیل فرایند اقامت دائم برای آنها نیز راحت تر خواهد بود. علاوه بر این بازگشت به پذیرش های جامع و مختص تمام برنامه های مهاجرتی حکایت از این دارد که اداره مهاجرت آمادگی دارد تا در انتهای سال 2020 و اوایل 2021 از مهاجرین بیشتری استقبال کند.با این تفاصیل و با توجه به افزایش نرخ مهاجرت به کانادا طی ماه می، و نیز با در نظر گرفتن این نکته که در فصل تابستان تعداد بیشتری از مهاجران وارد کانادا می شوند می توان انتظار داشت تا طی ماه های پیش رو افزایش نرخ مهاجرت ادامه یابد.

منبع: ویزا موندیال

به "سه برابر شدن نرخ مهاجرت به کانادا در ماه می" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه برابر شدن نرخ مهاجرت به کانادا در ماه می"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید