رکورد منفی ارزش معاملات خرد، فرایند فرسایشی بورس تا کی ادامه دارد؟

به گزارش وبلاگ بایجانی، بازار سهام این روزها کم عمق است. سیگنال خاصی برای رشد یا افت به بازار مخابره نمی شود. این روزها فرایند خنثی و فرسایشی در حالی بر بازار سرمایه سایه انداخته که خریداری وجود ندارد اما کسی هم فروشنده نیست.

رکورد منفی ارزش معاملات خرد، فرایند فرسایشی بورس تا کی ادامه دارد؟

امروز شاخص کل بورس با بازگشایی فملی منفی شد. حجم معاملات خرد بسیار پایین بود و بازار بی رمق کار خود را به اتمام رساند. حال باید دید فردا نیز بورس فرایند کج دار و مریز خود را ادامه خواهد داد یا اتفاقی تازه می افتد.

محمد خبری زاد کارشناس بازار سهام، گفت: فرایند امروز بازار مطابق پیش بینی ها بود. هنوز خبرهای تاثیرگذار بر بازار در حوزه قیمت گذاری دستوری، بودجه و دلار نرسیده است. این در حالی است که ارزش معاملات خرد امروز معادل 2700 میلیارد تومان بود. این رقم پایین ترین اندازه از خردادماه تا کنون است.

وی با اشاره به اینکه بازار برای شروع رشد نیاز به ارزش معاملات بیش از 5000 میلیارد دارد. گفت: فرایند فرسایشی موجود در بازار فردا هم ادامه دار است. دیروز نمادهای بزرگ همه مثبت بودند و شاخص هم مثبت بود. امروز با بازگشایی فملی بورس منفی شد.

خبری زاد عنوان کرد: در عین حال که معاملات کم حجم است، فروشنده چندانی در بازار وجود ندارد. همه منتظر یک جرقه و شروع فرایند مثبت بورس هستند و به این منظور باید تا هفته آینده منتظر بود.

کارشناس بازار سهام افزود: فردا گروه فلزات، مس، سرمایه گذاری ها و برخی از پتروشیمی ها که از فرایند دلار منتفع شدند و قطع گاز نداشتند می توانند مثبت باشند. اما تا اتفاق جدی و جدیدی نیفتد شرایط بازار تغییر خاصی نخواهد کرد.

آخرین پیش بینی های بازار سهام را هر روز ساعت 17 در صفحه پیش بینی بورس وبلاگ بایجانی بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "رکورد منفی ارزش معاملات خرد، فرایند فرسایشی بورس تا کی ادامه دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد منفی ارزش معاملات خرد، فرایند فرسایشی بورس تا کی ادامه دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید