دستگیری 12 قاچاقچی با 438 کیلو زعفران تقلبی در فرودگاه مشهد

به گزارش وبلاگ بایجانی، فرمانده پلیس فرودگاه های کشور از کشف 438 کیلو زعفران تقلبی و دستگیری 12 قاچاقچی در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد اطلاع داد.

دستگیری 12 قاچاقچی با 438 کیلو زعفران تقلبی در فرودگاه مشهد

به گزارش وبلاگ بایجانی به نقل از خبرگزاری فارس، سردار حسن مهری اظهار کرد: در پی کشف یک بسته 11 کیلویی زعفران تقلبی در اسفند ماه سال گذشته، کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص در دستور کار پلیس فرودگاه نهاده شد.

فرمانده پلیس فرودگاه های کشور اضافه نمود: با کوشش همکاران در پلیس فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد و بعد از 9 ماه اقدامات اطلاعاتی 12 نفر متهم بازداشت و از آن ها 438 کیلو زعفران تقلبی کشف شد.

وی در مورد چگونگی اقدام متهمان در به فروش رساندن زعفران های تقلبی در بازار کشور اظهار کرد: متهمان زعفران های تقلبی را از کشور هند به امارات و از امارات به جنوب کشور وارد و پس از مخلوط کردن با زعفران اصلی به قصد فروش روانه بازارهای استان خراسان می کردند.

سردار مهری توضیح داد: متهمان دستگیر شده 20 کیلوگرم زعفران تقلبی را با یک کیلوگرم زعفران اصلی مخلوط و پس از بسته بندی روانه بازارهای مصرفی می کردند.

فرمانده پلیس فرودگاه های کشور در مورد نوع و جنس زعفران های تقلبی اعلام کرد: مواد مکشوفه اصلا زعفران نبوده و نوعی الیاف مصنوعی با شکل ظاهری شبیه به زعفران است که غیرخوراکی بوده و مصرف انسانی ندارد.

وی تاکید نمود: از وزارت بهداشت و تمام متولیان امر خواهش داریم که به منظور جلوگیری از فروش هرگونه کالای خوراکی تقلبی در بازارهای مصرفی کشور که با سلامت جامعه در ارتباط است، نسبت به راستی آزمایی سلامت کالاهای قابل ارائه نظارت بیشتری داشته باشد.

سردار مهری با اعلام اینکه سرشبکه این باند دستگیر شده در خارج از کشور است، بیان کرد: پیگیری برای دستگیری مجرمان به وسیله پلیس اینترپل در دستور کار واقع شده است.

فرمانده پلیس فرودگاه های کشور به تمام کسانی که قصد انجام اعمال مجرمانه خود، از راستا هوایی و فرودگاه را دارند، هشدار داد: ماموران پلیس فرودگاه اجازه نخواهد داد منفعت طلبان و سودجویان اقتصاد کشور و سلامت مردم را به خطر انداخته و با آن ها به شدت برخورد می نماید.

منبع: اقتصادنیوز

به "دستگیری 12 قاچاقچی با 438 کیلو زعفران تقلبی در فرودگاه مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری 12 قاچاقچی با 438 کیلو زعفران تقلبی در فرودگاه مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید