درمانی برای مواجهه با تجارب دردناک هیجانی

به گزارش وبلاگ بایجانی کتاب شفقت درمانی برای شفقت درمانگر نوشته راسل ال. کولتس، کریس آیرونس، توبین بل، جیمز بنت - لوی به ترجمه جواد خلعتبری، الهام شفیهی و مریم عبداللهی از سوی انتشارات دانژه منتشر شده است.

درمانی برای مواجهه با تجارب دردناک هیجانی

شفقت درمانی در حقیقت یک درمان نزدیک به روان درمانی مثبت گراست. در روان درمانی مثبت گرا تاکید بر پیداکردن استعدادها و نقاط قوت افراد است؛ تا با رشد این نقاط قوت و توانمندی ها، فرد را در جهت کمال و خودشکوفایی سوق دهد.

شفقت درمانی با تکیه برآیین هایی چون بودایی، تائو، ذن و با تمرکز بر هیجان مراجعان شکل گرفت. درمانگران در درمان مبتنی بر شفقت همچون دیگر درمان های موج سوم، در پی تغییر شناخت، تغییر رفتار، تغییر هیجان و ... نیستند؛ بلکه در پی تغییر نگاه فرد نسبت به تجارب ذهنی اند. هدف اساسی این درمان یاری به فرد برای مواجهه با تجارب دردناک هیجانی است تا از طریق آن قدرت تحمل درد، رنج و اندوه را پیدا کند و کم کم بتواند با تکیه بر توانمندی های خود و مهارت هایی که در این راستا کسب می نماید، به احساس امنیت و آرامش بیشتری در دست یابد. این کتاب برای روان درمانگران، مشاوران، روان شناسان و کسانی که به نوعی در این حوزه فعالیت دارند، توصیه می گردد.

آماده کردن صحنه برای خود تمرینی در شفقت درمانی؛ ایجاد فهم مشفقانه؛ پرورش راه های مشفق بودن؛ رشد جریان های شفقت؛ تأمل روی سفر شما در خود تمرینی/ خودتأملی و در درمان متمرکز بر شفقت

کتاب شفقت درمانی برای شفقت درمانگر نوشته راسل ال. کولتس، کریس آیرونس، توبین بل، جیمز بنت - لوی به ترجمه جواد خلعتبری، الهام شفیهی و مریم عبداللهی به بهای 140 هزار تومان از سوی انتشارات دانژه منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "درمانی برای مواجهه با تجارب دردناک هیجانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمانی برای مواجهه با تجارب دردناک هیجانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید