درخواست قطع اینترنت هنگام امتحانات نهایی و کنکور سراسری ، واکنش وزارت ارتباطات

به گزارش وبلاگ بایجانی، رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش گفت: از آنجا که تخلفات و شبکه های سودجو در پیغام رسان های خارجی فعالیت داشتند، درخواست قطع اینترنت بین الملل را داشتیم.

درخواست قطع اینترنت هنگام امتحانات نهایی و کنکور سراسری ، واکنش وزارت ارتباطات

به گزارش وبلاگ بایجانی، طی سال های اخیر پدیده لو رفتن سؤالات و رواج تقلب در بین بعضی داوطلبان کنکور همپای رشد شبکه های مجازی و وسایل الکترونیکی و ابزارهای هوشمند افزایش یافته است و این نگرانی را برای داوطلبان کنکور و حتی خانواده های آن ها که به نوعی سرنوشتشان به این امتحان گره خورده ایجاد کرد.

  • امکان تقلب در امتحانات نهایی خرداد صفر شد | سوالات رمزنگاری می گردد | تصحیح الکترونیک برگه ها به وسیله 2 مصحح | مجهز شدن حوزه ها به دوربین و سیگنال یاب

اگرچه برای جلوگیری از تقلب و پخش سوالات هنگام برگزاری کنکور تدابیر گوناگونی از سوی سازمان سنجش درنظر گرفته شده اما گویا موثر بوده نبوده و اخیرا تنها روشی که می توانست امنیت این امتحان را تضمین کند قطع اینترنت اعلام شده بود. در نهایت نوبت اول کنکور سراسری سال 1402 در روزهای 29 و 30 دی ماه به علت جلوگیری از تقلب و حفظ حقوق داوطلبان، با قطع اینترنت آن هم به صورت نقطه ای برگزار گردید و آنالیز ها حاکی از آن بود که این روش تا حد زیادی پیروز بوده و هیچ برگشت پاسخی به حوزه های امتحانی در کنکور سال جاری اتفاق رخ نداد.

به هیچ وجه اینترنت به خاطر کنکور قطع نمی گردد

اگر چه این اقدام از سوی مسئولان سازمان سنجش پیروز اعلام شد اما وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سال گذشته گفت که این بار آخری است که اینترنت به خاطر کنکور قطع می گردد و حتما باید برای دور بعدی کنکور به فکر راهکاری جایگزین باشند و به هیچ وجه دیگر اینترنت را به خاطر کنکور قطع نمی نمایند.

قطع اینترنت هنگام برگزاری کنکور سراسری در تیرماه 1402

اما امروز محسن زارعی رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش در یک نشست خبری از قطع اینترنت هنگام برگزاری کنکور سراسری در تیرماه اطلاع داد.

زارعی گفت: از آنجا که تخلفات و شبکه های سودجو در پیغام رسان های خارجی فعالیت داشتند، درخواست قطع اینترنت بین الملل در یک بازه زمانی 35 دقیقه ای تا ساعت 8:30 صبح را داشتیم که مصوب شد در کارگروهی آنالیز گردد و جلسات تخصصی داشتیم. دو موضوع تهیه اینترنت پایدار و پرسرعت برای حوزه های تصحیح و محدودسازی اینترنت در دستور کار بود و در حال آنالیز کارشناسی هستیم.

برای هیچ آزمونی حتی یک دقیقه هم اینترنت را قطع نخواهد شد

پس از انتشار این خبر، امروز محمد احسان خرامید رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی در یک شبکه اجتماعی داخلی درباره قطع اینترنت در زمان کنکور اظهار کرد: همان گونه که سال قبل هم اعلام شد، وزارت ارتباطات برای هیچ آزمونی حتی یک دقیقه هم اینترنت را قطع نخواهد کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "درخواست قطع اینترنت هنگام امتحانات نهایی و کنکور سراسری ، واکنش وزارت ارتباطات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست قطع اینترنت هنگام امتحانات نهایی و کنکور سراسری ، واکنش وزارت ارتباطات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید