دانستن تاریخ به کشف هویت یاری می نماید

به گزارش وبلاگ بایجانی، این نویسنده در گفت وگو با خبرنگاران (ایبنا)، درباره چهارمین کتابش به نام کسوف که آخرین جلد یک چهارگانه تاریخی است، گفت: این کتاب پس زمینه ای تاریخی دارد و مربوط می گردد به حوادث تاریخی بین 1320 تا 1332 که با کودتای 28 مرداد به انتها می رسد. داستان کتاب به صورت پازل وار و دارای قسمت های مختلفی است که خواننده باید این ها را درکنار هم قرار دهد. در واقع داستان مقداری از حالت خطی خارج شده است و بیشتر به نقشی که هنرمندان و روشنفکران در مسائل اجتماعی چه ظاهری و چه به صورت زیر پوستی دارند، می پردازد.

دانستن تاریخ به کشف هویت یاری می نماید

آرمین در بیان تفاوت این اثر با اثر های قبلی اش گفت: شاید تفاوت این کتاب با سایر آثارم در قالب آن باشد و از این رو فکر می کنم که مخاطب با فضای تازه ای روبه رو می گردد؛ چرا که شخصیت های مستند و واقعی با شخصیت های داستانی کتاب تلفیقی دارند که می تواند داستان بکر و جالب کتاب را به مخاطب نشان دهد و بسیاری از مسائل اجتماعی را به خوبی گوشزد کند.

دبیر علمی اسبق جایزه جلال آل احمد درباره علاقه جوانان به این نوع ژانر گفت: من فکر می کنم که قشر کتابخوان جامعه این کتاب را می خوانند و به این کتاب علاقه نشان می دهند؛ چرا که جوانان در جامعه امروزی به تاریخ علاقه مند شدند و تاریخ بخشی از هویت ماست. درواقع برای اینکه بتوانیم هویت مان را بشناسیم باید تاریخ بخوانیم و برای اینکه افراد نگاه عمیق تری به تاریخ داشته باشند؛ من سعی کردم داستان را شفاف بیان کنم.

این نویسنده درباره دغدغه خود گفت: من در پی کشف هویت هستم و با نوشتن این کتاب در پی شناساندن هویت به همه مردم بودم؛ البته امیدوارم در راستا پیروز عمل کنم و مخاطبان نیز بتوانند با این اثر ارتباط برقرار نمایند.

آرمین در انتها درباره توجه رسانه ها به مسائل تاریخی گفت: رسانه ها خیلی سطحی به این موضوعات نگاه می نمایند و فقط می توانم بگویم که حالت خبری دارند و حتی حالت خبری شان نیز آنچنان که باید نیست. در کل کتاب خواندن و نقد و تحلیل کتاب حالا در هر زمینه ای ایراد دارد چه در نگاه کلان و چه در نگاه خرد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "دانستن تاریخ به کشف هویت یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانستن تاریخ به کشف هویت یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید