جزئیات جریمه رانندگان بدحساب خودرو در آزادراه های کشور

به گزارش وبلاگ بایجانی، جزئیات جریمه رانندگان بدحساب خودرو در آزادراه های کشور اعلام شد. جدول قیمت عوارض و مبلغ جریمه پرداخت نکردن آن در طول یکسال در ادامه آمده است.

جزئیات جریمه رانندگان بدحساب خودرو در آزادراه های کشور

وبلاگ بایجانی - جریمه رانندگان بد حسابی که عوارض الکترونیکی آزادراه ها را به موقع پرداخت نکنند، از سال آینده به صورت تصاعدی افزایش خواهد یافت چرا که یکبار مشمول جریمه 20 درصدی شده و پس از آن به ازای هر ماه تاخیر نیز دو درصد به مجموع اصل عوارض و جریمه مذکور اضافه خواهد شد.

بر اساس آنچه در بند ک تبصره 6 ماده واحده لایحه بودجه سال 1401 آمده است، عوارض مصوب در شبکه آزادراهی پس از عدم پرداخت در زمان مقرر، مشمول جریمه غیر قابل بخگرددگی معادل 20 درصد عوارض مصوب در آزادراه مربوطه است و در صورت اخیر بیش از یک ماه در پرداخت علاوه بر اصل عوارض و جریمه مذکور، مشمول جریمه ای معادل 2 درصد مجموع نرخ عوارض مصوب و جریمه 20 درصدی به ازای هر ماه تاخیر خواهد بود. منابع حاصله از این محل صرف استهلاک اصل و سود سرمایه گذاری انجام شده در شبکه آزادراهی خواهد شد.

جزئیات جریمه رانندگان بدحساب خودرو در آزادراه های کشور + جدول قیمت عوارض

جریمه به صورت تصاعدی بالا رفته و بیشتر می گردد

این بدان معنی است که اگر یک راننده بد حساب یک بار از آزادراه تهران-شمال عبور کند و عوارض خودش را پرداخت نکند، به ازای یکبار تردد از این محور (بر اساس آخرین نرخ نامه مصوب در سال 1399) باید مبلغی معادل 50 هزار تومان (برای عبور از فاز یک و چهار) در روزهای تعطیل پرداخت کند اما پس از یکسال بدحسابی، اصل و جریمه ای که باید بپردازد به 74 هزار و 400 تومان می رسد و هر قدر تعداد این ترددها بیشتر گردد مسلما جریمه او نیز به صورت تصاعدی بالا رفته و بیشتر می گردد.

یا به عنوان مثال اگر راننده ای از آزادراه قم-گرمسار عبور کند به ازای یکبار تردد باید 18 هزار تومان پرداخت کند اما پس از یکسال بدحسابی این عدد به 26 هزار و 784 تومان خواهد رسید.

در جدول زیر به گزارش ایسنا، نرخ عوارض و مبلغ جریمه پرداخت نکردن آن در طول یکسال آمده است:

منبع: بیت ران

به "جزئیات جریمه رانندگان بدحساب خودرو در آزادراه های کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جریمه رانندگان بدحساب خودرو در آزادراه های کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید