جدیدترین ربات کشاورز چین رونمایی شد ، دارای دوربین و سیستم شنیداری پیشرفته ، تخمین شرایط پیشرفت گیاهان

به گزارش وبلاگ بایجانی، گروهی از پژوهشگران چینی پیروز شدند ربات کشاورز جدیدی را طراحی نمایند که می تواند نقشی موثر در بخش کشاورزی چین ایفا نماید. این ربات کشاورز ظاهری جالب دارد.

جدیدترین ربات کشاورز چین رونمایی شد ، دارای دوربین و سیستم شنیداری پیشرفته ، تخمین شرایط پیشرفت گیاهان

به گارش سرویس ای تی و فناوری انتخاب، در حالی که رباتهای صنعتی در کارخانه های شرق چین به یک منظره رایج تبدیل شده اند، بخش کشاورزی کشور چین نیز در حوزه رباتیک حائز اهمیت شده است.

یک موسسه تحقیقاتی و پژوهشی در فوجو، مرکز استان فوجیان در شرق چین، مصمم است با ایجاد ربات های کشاورزی، ادراک سنتی کشاورزی در چین را تغییر دهد. ربات کشاورزی دارای تعداد زیادی از سنسور ها، اینترنت 5G و حسگرهایی است که یاری می نماید ربات به راحتی بین چند ردیف از سبزیجات بدون هیچ مسئله ای حرکت کند. این ربات می تواند اطلاعات مرتبط با گیاهان را جمع آوری نموده و به سرعت برای تحلیل ارسال کند.

ژائو جیان، معاون موسسه دیجیتال کشاورزی FAAS در مورد این ربات می گوید: این ربات از پرورش گیاهان صنعتی فرق دارد که در آن روباتها می توانند در مسیرهای از پیش مشخص شده فعالیت نمایند یا به طو استاندارد گیاهان را آبیاری نمایند.

ژائو ادامه داد : ربات های مزرعه باید به طیف گسترده ای از محصولات بسیار متفاوت مسلط باشند و انواع محصولات دام و محصولات آبی را پشتیبانی نمایند.

برای حل این چالش ها، موسسه تحقیقاتی چین یک سیستم پیچیده هوش مصنوعی را توسعه داده است این سیستم از الگوریتم های کامپیوتری و سخت افزار برای مشخص موقعیت، ساخت نقشه، طراحی مسیر و اجتناب از موانع بهینه شده است. درواقع خدمات این سیستم متناسب با محیط زیست و کشاورزی چین و با توجه به باروری، آبیاری گیاهان، و دیگر عوامل طبیعی طراحی شده است.

سر ربات مجهز به دو دوربین 5 مگاپیکسلی به عنوان چشم و دو دوربین 7 مگاپیکسلی به عنوان گوش است. این ربات با سنسورهای بالای سر و دهان خود نیز می تواند سرعت باد، سطح دی اکسید کربن، رطوبت، دما و سایر اطلاعات مربوط به محیط زیست را تشخیص دهد.

چن لی، معاون مدیر بازاریابی موسسه نیولند در این خصوص می گوید: در حال حاضر، اینربات می تواند به طور اتوماتیک مزارع را آنالیز کند و نمونه های داده های مورد استفاده برای تأیید برنامه های مختلف را آنالیز می نماید. این موضوعع می تواند شرایط سلامتی گیاهان را مشخص کند و تصمیم بگیرد که آیا اقدامات کنترل آفات ضرورت دارد یا خیر.

با توجه به گفته های چن، این ربات همچنان یک نمونه اولیه است و بر اساس آن امیدواری وجود دارد تا سرمایه گذاری ها برای توسعه روبات های چند منظوره تقویت گردد.

منبع: انتخاب

به "جدیدترین ربات کشاورز چین رونمایی شد ، دارای دوربین و سیستم شنیداری پیشرفته ، تخمین شرایط پیشرفت گیاهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین ربات کشاورز چین رونمایی شد ، دارای دوربین و سیستم شنیداری پیشرفته ، تخمین شرایط پیشرفت گیاهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید