تور مجازی سن ژان کاپ فرا؛ محله اشرافی کوت دازور

به گزارش وبلاگ بایجانی، در این قسمت از تور مجازی، همراه با یکدیگر از محله های اشرافی کوت دازور مثل محله سن ژان کاپ فرا تماشا خواهیم کرد.

تور مجازی سن ژان کاپ فرا؛ محله اشرافی کوت دازور

دریای مدیترانه از جمله پهنه های آبی معروف و محبوب کره زمین است. این دریا، قسمتی بزرگ از خشکی های کره زمین را به یکدیگر مربوط و از سواحلی بسیار زیبا، میزبانی می نماید. دریای مدیترانه از شمال به اروپا، از جنوب به آفریقا و از شرق، به سرزمین های شام و آناتولی ختم می گردد. از جمله کشورهای معروفی که نزدیکی آن به مدیترانه موجب رونق صنعت جهانگرد و گردشگری آن شده، کشور فرانسه است.

کوت دازور یکی از منطقه ها ساحلی دریای مدیترانه است که در کشور فرانسه واقع شده. کوت دازور از آن منطقه ها بکر و به شدت زیبا است که آب وهوای مطبوع، طبیعت زیبا، کاخ های بزرگ و نفس گیر کنار فرهنگ مردم و جاذبه های این چنینی، آن را به یکی از منطقه ها جهانگردی معروف فرانسه تبدیل نموده است. کوت دازور یا فرنچ ریویرا، دومین مقصد محبوب گردشگری کشور فرانسه است. سالانه به طور میانگین، 10 میلیون نفر از این منطقه بازدید می نمایند. همراه ما باشید تا در جدیدترین قسمت از تورهای مجازی، سراغ محله های اشرافی کوت دازور، مثل محله سن ژاپ کاپ فرا برویم.

زندگی در سواحل مدیترانه، قدمت بسیار زیادی دارد. مورخان تاریخ اروپا، رشد مالی و فرهنگی این منطقه ها را به حضور پادشاهان کشورهایی مثل فرانسه و بلژیک، افرادی همانند ناپلئون و ژولیو سزار مرتبط نموده اند. دو منطقه سن ژان و ویلفرانچ (Villefranche) از جمله همین منطقه های بودند که با جلب توجه پادشاهان اروپایی، فرایند و رشد مالی و فرهنگی را تجربه کردند. در سال 1902، شاه لئوپولد دوم از کشور بلژیک، این دو ناحیه از سرزمین کوت دازور را برای معشوقه خود انتخاب کرد و دستور داد تا در آن ها، ویلا و قصرهای لوکس ساخته شوند. همین مورد، نقطه آغازی بود تا دو محله سن ژان کاپ فرا و ویل فرانچ سور مر (Villefranche-sur-Mer) به روستاهای لاکچری کوت دازور تبدیل شوند.

توجه ویژه پادشاه وقت بلژیک باعث شد تا این دو محله، پس از موناکو به عنوان گران قیمت ترین منطقه ها مسکونی جهان شناخته شوند و هنوز هم این اصل، برقرار است! خیابان های دو منطقه ویلفرانچ و سن ژان از قرن 20 میلادی تا همین امروز، همچنان سرپا و دیدنی هستند. ویلای افورزی د راتس چایلد (Villa Ephrussi de Rothschild) از جمله جاذبه های روستای سن ژان است که در سال های 1905 تا 1912 بنا شد. این بنای تاریخی از طریق چهار هکتار باغچه بزرگ و نفس گیر احاطه شده است و لاکچری بودن شهر نام برده را به رخ می کشد! ویلا لئوپولدا (The Villa Leopolda) از جمله دیگر سازه های دیدنی کوت دازور است و از آن به عنوان یکی از نقاط عطف معماری و یکی از جاهای دیدنی کشور فرانسه یاد می گردد.

محله ویلفرانچ از جمله خوش چشم انداز ترین قسمت های کوت دازور است. احتمالا به همین علت هم هست که فیلم هایی مثل جیمز باند را در این منطقه فیلم برداری نموده اند! از طریق بخشی که در بالا قرار داده شده است، می توانید به صورت مجازی از محله های ساحل کوت دازور که پیرامونشان صحبت کردیم، بازدید کنید. وبلاگ بایجانی به صورت روزانه مطالب را مختلفی با موضوع تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می نماید. اگر به این جنس از مطالب علاقه مند هستید، بازدید روزانه را از وبلاگ بایجانی نباید فراموش کنید.

منبع: کجارو / airpano.com

به "تور مجازی سن ژان کاپ فرا؛ محله اشرافی کوت دازور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور مجازی سن ژان کاپ فرا؛ محله اشرافی کوت دازور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید