برترین مکان قرارگیری ساعت دیواری در منزل کجاست؟

به گزارش وبلاگ بایجانی، پیدا کردن محل مناسب ساعت دیواری در خانه، اهمیت زیادی دارد، چراکه می تواند به بالا بردن انرژی فضا یاری کند.

برترین مکان قرارگیری ساعت دیواری در منزل کجاست؟

طراحان دکوراسیون منزل تاکید زیادی بر وجود و حضور ساعت در خانه دارند. چراکه چرخش عقربه های آن، باعث بالا رفتن انرژی هوای خانه و صدای تیک تیک آن، باعث نظم بیشتر زندگی خانوادگی می گردد. در این مطلب از وبلاگ بایجانی شما را با اصول یافتن محل مناسب ساعت دیواری در خانه آشنا می کنیم.

کدام اتاق برای نصب ساعت دیواری مناسب است؟

قرار دادن ساعت دیواری در اتاق خواب مناسب نیست. به این علت که صدای تیک تیک ساعت می تواند باعث مختل شدن خواب شما گردد. بنابراین بهتر است آن را در اتاق نشیمن قرار دهیم.

برترین نقطه برای قرار دادن ساعت دیواری

نصب ساعت دیواری در خانه ، قوانین خاص خودش را دارد. برای مثال، بهتر است ساعت نباید روبروی پنجره یا بالکن قرار گیرد. حتی اگر کسی در خانه نباشد، حرکت عقربه ها باعث به جریان انداختن هوای خانه و ایجاد انرژی می گردد. در عین حال، قرار دادن ساعت در مرکز اتاق نشیمن اشتباه است. بهتر است ساعت را کنار اتاق در نصب کنید که محل مناسب ساعت دیواری در خانه به شمار میرود.

ارتفاع نصب ساعت دیواری

ساعت را در ارتفاع خیلی زیاد یا خیلی کم نصب نکنید. به طور کلی ساعت باید در ارتفاعی بین سینه و چشم های شما قرار گیرد. بهتر است ارتفاع نصب ساعت دیواری به گونه ای باشد که برای تماشا آن احتیاج به بلند کردن سر در حالت ایستاده نداشته باشید. برای اینکه چیدمان زیبایی در خانه داشته باشید به مطلب برترین روش نصب برای پرده های منزل سر بزنید.

شکل و میزان ساعت دیواری

برترین جنس برای ساعت ساعت چوبی و برترین شکل ساعت برای خانه، مربع است چون نمادی از ثبات و صلح درونی بوده و کاملا مطابق با یک زندگی آرام است. ساعت دیواری نباید خیلی بزرگ باشد. بعضی افراد به ساعت های رومیزی بزرگ علاقه دارند اما این ساعت ها برای آپارتمان های کوچک مناسب نیستند و صدای آن می تواند باعث ایجاد اضطراب و تشویش گردد. نکات بیشتر در خصوص چیدمان خانه کوچک را در مطلب آپارتمان کوچک خود را بزرگ تر نشان دهید بخوانید.

برترین جهت برای قرار دادن ساعت

ساعت را به سمت جنوب خانه، که رو به جلو و پویاست، قرار دهید چون این جهت متعلق به عنصر آتش است. اگر این کار را انجام دادید، رنگ ساعت را از میان رنگ های قرمز، بنفش یا نارنجی انتخاب کنید.

علاوه بر جنوب ساعت را می توانید در جهت شرق یا جنوب شرقی خانه هم آویزان کنید. بعلاوه سمت چپ اتاق نشیمن، مکان مناسبی برای قرار دادن ساعت به شمار میرود. ساعت باید عمدتا به رنگ سبز یا فیروزه ای و به شکل مربع باشد چون این جهت به عنصر چوب تعلق دارد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب این وسیله خانه شما را متحول می نماید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "برترین مکان قرارگیری ساعت دیواری در منزل کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین مکان قرارگیری ساعت دیواری در منزل کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید