با این 5 ترفند در چند دقیقه فضای خانه را بهتر جلوه دهید

به گزارش وبلاگ بایجانی، برخلاف طراحی داخلی می توان از یک فرایند کوتاه تر با استفاده از تکنیک های خاص برای ارتقای هر فضا به زیباترین محل ممکن استفاده کرد راز هایی که از آن برای بهتر جلوه دادن خانه و القای احساسی بهتر به بیننده استفاده می گردد.

با این 5 ترفند در چند دقیقه فضای خانه را بهتر جلوه دهید

به گزارش وبلاگ بایجانی به نقل از یاهولایف، در ادامه به 5 ترفند برای بهتر جلوه دادن فضای خانه خواهیم پردازیم:

1- بهم ریختگی را رفع نمایید

ساده ترین راه برای اینکه خانه تان شیک و تمیز به نظر برسد حذف هر چیزی است که در حال حاضر فضای شما را به هم ریخته است. درهم و برهمی دید کلی فضا را از بین می برد و باعث می گردد احساس طاقت فرسایی به فرد دست دهد. مطمئنا این احساس آن چیزی نیست که هنگام فروش خانه خود می خواهید در طرف مقابل ایجاد گردد.

اگر درهم و برهمی بیش از حد وجود داشته باشد همه خریداران بالقوه متوجه به هم ریختگی آن خواهند شد و بالعکس زمانی که درهم و برهمی و آشفتگی رفع گردد خریداران می توانند فضا را ببینند و در فکر خود تصور نمایند که چگونه می توان آنجا زندگی کرد.

رفع کردن بی نظمی می تواند کاری دلهره آور به نظر برسد، اما تکنیک هایی وجود دارند که به شما یاری می نمایند آن را به کارآمدترین روش ممکن انجام دهید مانند روش جابجایی. سعی کنید سطوح و فضای کف خانه را پاک کنید تا کل فضا قابل رویت گردد.

2- نور طبیعی

نور طبیعی همیشه امتیازی برای نمایش خانه قلمداد می گردد. پرده ها را کنار بزنید و بگذارید نور طبیعی از پنجره وارد خانه شده و فضا را به نمایش بگذارد. هر رنگ و بافتی در خانه شما با نورپردازی خوب ارتقا می یابد و این چیزی است که همه با ورود به خانه تان متوجه آن خواهند شد. نور طبیعی به بیننده یاری می نماید تا این احساس را داشته باشد که آن ملک قابل سکونت است.

3- نقاط کانونی خود را بشناسید

اگر می خواهید خانه تان را بفروشید مهم است که بدانید دارایی شما چیست. نقطه فروش خانه شما کجاست آیا یک شومینه زیباست یا یک مبل منحنی با طراحی مدرن یا دیوار های زیبا. هر یک از این موارد می توانند به نقطه کانونی خانه تان تبدیل شوند.

4- اکسسوری ها

ایجاد نقاط مرکزی و رنگارنگ روی سطوح اهمیت دارند. میز های ناهارخوری، میز قهوه خوری و قفسه های کتاب همگی فرصت ایی برای خلق زیبایی با استفاده از اکسسوری ها یا لوازم جانبی و وسایل هستند. برای مثال، همچون گیاهان درون گلدان وجود کتاب نیز به فضا گرما، زندگی و شخصیت می بخشد. دکور کوچک یک راه عالی برای ایجاد رنگ و متریال متضاد است. بسته به استایل شخصی تان ممکن است بخواهید از وسایل مختلفی برای تزئین فضا بهره ببرید. برای مثال، اگر سلیقه تان بیش تر سبک بوهمی یا کولی وار است به فرش ها و بالش های رنگارنگ و کاربرد آن فکر کنید.

5- کاری کنید که بیننده با تماشای خانه تان آنجا را مانند خانه خود احساس کند

در نهایت و احتمالا مهم تر از هر نکته دیگری شما باید فضای خانه تان را به گونه طراحی کنید که بیننده احساس کند آنجا خانه خود اوست. برای ایجاد حس زندگی در خانه یک بازی شطرنج را روی میز قهوه خوری اضافه کنید یا یک پازل را تا حدی روی میز ناهارخوری کنار هم قرار دهید. نکته کلیدی برای خریدنی ساختن خانه تان حذف تمام آثار زندگی نیست بله اصلاح تمام عناصر به منظور ارتقای تجربه زندگی به منظور ایجاد فضایی آرام تر و هدفمندتر است.

منبع: فرارو

به "با این 5 ترفند در چند دقیقه فضای خانه را بهتر جلوه دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این 5 ترفند در چند دقیقه فضای خانه را بهتر جلوه دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید