برگزاری مراسم بزرگداشت زنده یاد بیژن درویش

به گزارش وبلاگ بایجانی، رضا منصوری در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران ، به مناسبت نخستین سالروز درگذشت بیژن درویش، استاد پیشکسوت صنعت چاپ، قرار است مراسمی به یاد و نام او در مرداد ماه برگزار گردد؛ برگزاری این آیین با توجه به تاثیرات وی در حوزه آموزش صنعت چاپ و تربیت شاگردان نامی در این صنعت کار لازم است.

برگزاری مراسم بزرگداشت زنده یاد بیژن درویش

وی اضافه کرد: شاگردانی که زیرنظر زنده یاد درویش تربیت شدند همگی در عرصه های مختلف صنعت چاپ و سایر مراکز علمی و فرهنگی مشغول کار هستند.

منصوری با بیان اینکه انجمن فارغ التحصیلان یا دانش آموختگان مرحوم درویش چندی پیش تشکیل شده است، مطرح کرد: دیداری با نمایندگان این انجمن داشتیم و در صحبت های اولیه مقرر شد به صورت مقطعی و دائمی برای گرامیداشت و بزرگداشت یاد و نام بیژن درویش مجموعه فعالیت های مختلف انجام گردد.

وی تاکید نمود: آموزش ها و اقدامات زنده یاد درویش در پویایی و بالندگی صنعت چاپ و موضوعات آموزشی موثر بوده و لازم است که این تاثیرات به شکل های مختلف برای نسل تازه تشریح گردد.

منصوری بعلاوه از تشکیل دبیرخانه دائمی برای گرامیداشت وی اطلاع داد و یادآور شد: بخش دیگر برنامه های ما این است که آثار ایشان و کارهای وی به صورت مکتوب در قالب کتاب یا در نشریات چاپ گردد، بعلاوه تدبیری اندیشیده خواهد شد که بخشی از نخبگان و بزرگان صنعت چاپ که از همدوره ها و دانش آموختگان وی هستند در این دبیرخانه حضور داشته باشند تا کارهای مثمر ثمر بیشتری برای وی انجام گردد.

به گزارش ایبنا؛ مهندس بیژن درویش کجوری، متولد سال 1314، دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد مدیریت چاپ از دانشگاه صنعت چاپ آلمان و شهر مونیخ در سال 1963، فارغ التحصیل چاپ و گرافیک از آموزشگاه چاپ وین اتریش در سال 1958 بود که چهارم مرداد سال 1401 درگذشت.

زنده یاد درویش در سمت های مختلفی چون مدیریت فراوری شرکت افست، مدیرعامل و مسئول چاپ کتیبه، موسس واحد 42 علمی کاربردی دانشگاه جامع، تدریس در دانشکده علوم ارتباطات و عضو هیئت امنای انجمن مخترع و مبتکرین بود. وی، بنیانگذار آموزش آموزشگاهک چاپ است و تالیف کتاب های موادشناسی، تاریخ سیلک، حساب فنی، روش های فراوری و فرم های حروفی و چاپی را در کارنامه خود دارد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "برگزاری مراسم بزرگداشت زنده یاد بیژن درویش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری مراسم بزرگداشت زنده یاد بیژن درویش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید