برانکو؛ شاسی بلند الکتریکی کوچک فورد

به گزارش وبلاگ بایجانی، فورد اعلام نموده که از بهار آینده مدل برانکو را به بازار اروپا عرضه خواهد نمود. برانکو مجموعه ای از شاسی بلندهایی است که فورد از سال گذشته به محصولاتش اضافه نموده تا با ماشین های بیابان نورد جیپ و لندروور رقابت کند.

برانکو؛ شاسی بلند الکتریکی کوچک فورد

عرضه این مدل در بازار اروپا بخشی از برنامه تازه فورد است که این کارخانه می گوید در آن بر ارزش های آمریکایی تاکید شده است. برانکو مانند موستانگ از جمله مدل های مشهور آمریکایی است و فورد امیدوار است بتواند با تاکید بر این نام ها خود را از رقیبانش متمایز کند.

پیش بینی می گردد فورد برانکو با قیمت پایه 60 هزار یورو در اروپا فروخته گردد

انتظار می رود قیمت پایه ماشین حدود 60 هزار یورو (63 هزار و 500 دلار) باشد که بسیار بیشتر از قیمت پایه ماشین در آمریکا است. البته به احتمال زیاد ماشین با امکانات لوکس بیشتری فروخته خواهد شد.

شاسی بلند الکتریکی کوچک فورد در سال 2023 به بازار عرضه خواهد شد

فورد تنها خودروساز آمریکایی است که هنوز در اروپا سودآور است، اما رقابت با فولکس واگن و استلانتیس در سال های اخیر برای این کارخانه دشوارتر شده است. در امسال میلادی سهم فورد از بازار اروپا حدود پنج درصد بود در حالی که سهم فولکس واگن نزدیک به 25 درصد و سهم استلانتیس نزدیک به 19 درصد است.

فورد در استراتژی تازه خود فراوری مدل های هچ بک پرفروش فیستا و فوکوس را هم متوقف می نماید. به جای این دو مدل، سه مدل الکتریکی جایگزین خواهد شد که با استفاده از پلتفرم های فولکس واگن ساخته می شوند. فورد هفته گذشته تصویری از یکی از این مدل ها را منتشر کرد که از نظر فنی با فولکس واگن ID4 مشترک است و در سال 2023 به بازار خواهد آمد.

منبع: فوت و فن / bbc.com

به "برانکو؛ شاسی بلند الکتریکی کوچک فورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برانکو؛ شاسی بلند الکتریکی کوچک فورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید