اپل ممکن است در دهه 2030 لنز واقعیت افزوده عرضه کند

به گزارش وبلاگ بایجانی، تحلیلگر باسابقه ی محصولات اپل، مینگ چی کو، در گزارش تحقیقاتی جدیدی که با سایت MacRumors به اشتراک گذاشته، پیش بینی نموده است که اپل در دهه 2030 از یک لنز تماسی واقعیت افزوده رونمایی خواهد نمود.

اپل ممکن است در دهه 2030 لنز واقعیت افزوده عرضه کند

کو همچنین گفته است که در آن موقع رونمایی از این لنز ها باعث می گردد که بسیاری از کارهای پردازشی که توسط دستگاه های قابل دیدن امروزی انجام می گردد، از طریق این دستگاه های غیرقابل دیدن انجام گردد.

ضمناً کو به این موضوع اشاره نموده است که او فکر نمی نماید که این لنز های تماسی دارای واحد پردازشی مستقل و حافظه داخلی باشند. با توجه به این موضوع، می توانیم بگوییم که به احتمال زیاد این لنز ها برای کار کردن به آیفون یا دیگر دستگاه ها وابسته خواهند بود.

با وجود مطرح شدن این ادعا ها توسط کو، این شخص جزئیات بیشتری را درباره این لنز ها منتشر ننموده است. البته باید بگوییم که کو گفته است که او در حال حاضر اثری از این محصول را ندیده است. در نتیجه می توانیم بگوییم که مطرح شدن این صحبت ها توسط این شخص بیشتر پیش بینی او از آینده است تا ارائه اطلاعات درباره یک محصول واقعی.

بدون شک عرضه این لنز ها توسط اپل باعث می گردد که کاربران بتوانند با استفاده از آن ها واقعیت مجازی را با وزن بسیار کمی تجربه نمایند و لازم نباشد برای تجربه واقعیت مجازی عینک مخصوص یا هدستی را به چشم بزنند.

در شکلی ساده، فناوری واقعیت مجازی لایه ای از اطلاعات دیجیتال را بر روی دید کاربر از محیط واقعی اطرافش ایجاد می نماید. به عنوان نمونه با استفاده از این فناوری شخصی که در یک مرکز خرید در حال راه رفتن باشد می تواند با نگاه کردن به هر مغازه از ساعت کاری آن مغازه آگاه گردد.

از این لنز ها که بگذریم باید بگوییم که کو به تازگی درباره برنامه های اپل در رابطه با عرضه هدست واقعیت ترکیبی هم صحبت هایی را مطرح نموده است. این شخص مدعی شده است که اپل میخواهد از هدست واقعیت ترکیبی خود اواسط سال 2022 رونمایی کند. کو همچنین می گوید که اپل میخواهد بعد از عرضه این هدست واقعیت ترکیبی، در سال 2025 از عینک واقعیت افزوده خود رونمایی کند.

  • آیفون 13 ممکن است پورت جدیدی به جای لایتنینگ داشته باشد

منبع: MacRumors

منبع: دیجیکالا مگ

به "اپل ممکن است در دهه 2030 لنز واقعیت افزوده عرضه کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل ممکن است در دهه 2030 لنز واقعیت افزوده عرضه کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید