اردوی تیم ملی هندبال زنان به بعد از لیگ برتر موکول شد

به گزارش وبلاگ بایجانی، نایب رییس زنان فدراسیون هندبال می گوید اردوهای تیم ملی هندبال زنان بعد از سرانجام لیگ و بعد از چند روز استراحت بازیکنان شروع خواهد شد.

اردوی تیم ملی هندبال زنان به بعد از لیگ برتر موکول شد

افسانه دهقانی در گفت و گو با وبلاگ بایجانی، در خصوص تعطیلی اردوهای تیم ملی هندبال زنان در فاصله کمتر از یک ماه تا مسابقات قهرمانی دنیا اظهار کرد: فاصله مسابقات آسیا (24 شهریور تا 3 مهر) تا مسابقات دنیا خیلی کم بود. بیشتر بازیکنان هم که تقریبا بعد از بازگشت از اردن کرونا داشتند و دوره استراحت و درمان را می گذراندند. بعد از استراحت هم باید برای مسابقات لیگ برتر آماده شوند.

نایب رییس زنان فدراسیون هندبال در ادامه گفت: بازیکنان از قبل با باشگاه های خود قرارداد داشتند و از طرفی مسابقات لیگ برتر تنها منبع عایدی آنها است. بنابراین برای ایجاد تعادل نمی توانستیم مسابقات لیگ برتر را برگزار نکنیم. ضمن اینکه این مسابقات تمرین و ممارستی برای ملی پوشان ما هم خواهد بود.

وی در خصوص آغاز اردوهای تیم ملی هندبال زنان گفت: برنامه ریزی نموده ایم که به امید خدا چند روز بعد از اتمام مسابقات لیگ برتر زنان استارت اردوها را بزنیم. البته بعد از سرانجام لیگ بازیکنان استراحت کوتاهی خواهند داشت تا فشار مسابقات و تمرینات از روی آنها برداشته گردد و بعد از آن اردوهای تیم ملی آغاز می گردد.

دهقانی در ادامه در خصوص حضور لژیونرها در تمرینات تیم ملی اظهار کرد: از نظر فدراسیون آنها پتانسیل های قوی تیم ملی هستند. قطعا همه می توانند در اردوهای تیم ملی حضور داشته باشند اما انتخاب و مشخص تکلیف بازیکنان به عهده مربی و سرمربی است. اگر لژیونرها براساس نظر کادر به تیم ملی دعوت شوند برای حضورشان هماهنگی های لازم از سوی مربیان انجام خواهد شد.

نایب رییس زنان فدراسیون هندبال در خصوص انحلال تیم اشتادسازه گفت: تیم اشتادسازه در لیگ حاضر نشد و هر تیمی که غیبت داشته باشد از نظر ما وجود خارجی ندارد. در خصوص تفاهم نامه ای هم که فی مابین فدراسیون و این تیم بود که انجام نشده موضوع از مبادی قانونی پیگیری خواهد شد. یعنی از لحاظ قانونی در این خصوص پیگیری می گردد. کمیته انضباطی هم برای عدم حضور این تیم هنوز تشکیل نشده و اگر تشکیل گردد باید در هیات رییسه و اعضای کمیته تصمیم گرفته گردد.

به گزارش وبلاگ بایجانی، مسابقات هندبال قهرمانی زنان دنیا قرار است از 10 تا 28 آذر به میزبانی اسپانیا انجام گردد. تیم ملی زنان ایران برای اولین در تاریخ هندبال ایران با کسب عنوان چهارمی جواز حضور در این مسابقات را کسب نموده است. تیم ملی ایران در گروه C این رقابت ها با نروژ، رومانی و قزاقستان همگروه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اردوی تیم ملی هندبال زنان به بعد از لیگ برتر موکول شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوی تیم ملی هندبال زنان به بعد از لیگ برتر موکول شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید