ادامه اعتراضات به قانون جنجالی در هند؛ 3 نفر کشته شدند

به گزارش وبلاگ بایجانی، رسانه های هندی گزارش داده اند که در جریان اعتراضات گسترده به قانون جنجالی شهروندی، دستکم 3 نفر کشته و شماری زخمی شده اند.

ادامه اعتراضات به قانون جنجالی در هند؛ 3 نفر کشته شدند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بایجانی، رسانه های هندی می گویند دستکم سه نفر در جریان اعتراضات اخیر به یک قانون جدید که پناهجویان مسلمان را از دریافت تابعیت مستثنا می نماید، کشته شده اند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، اعتراضات سراسری به این قانون امروز (پنج شنبه) در حالی ادامه یافت که دولت مرکزی هند موقتا دستور منع تجمع صادر و هرگونه تظاهراتی را ممنوع نموده است.

شرکت کنندگان در اعتراضات می گویند قانونی که دولت هندو و ملی گرای نارندرا مودی تصویب نموده، عامل تبعیض علیه جمعیت مسلمان است و با روح قانون اساسی هند در تضاد است.

دولت در مقابل این اعتراضات، صدها نفر را در دهلی نو پایتخت این کشور و چند منطق دیگر از جمله شهر بنگالورو در جنوب هند، بازداشت نموده و در مناطقی نیز اینترنت و پیامک را قطع نموده است.

مودی همچنین ادعا می نماید که قانون جدید شهروندی برای مشخص تکلیف پناهجویان غیرمسلمانی که از افغانستان، بنگلادش و پاکستان به هند رفته اند، ضروری است.

به گفته منابع بیمارستانی در هند، امروز دو نفر در اعتراضات در مانگالورو در جنوب و یک نفر در لاکنو در شمال هند کشته شده اند. دستکم دو نفر از این افراد به دلیل اصابت گلوله کشته شده اند.

مانگالورو یکی از مناطقی است که در آن مقررات منع آمد و شد اعلام شده است. در بمبئی، قلب تجاری هند هم امروز چند هزار نفر به قانون جدید اعتراض کردند که در نتیجه آن، نیروهای امنیتی تردد خودروها را محدود کردند.

با وجود اقدامات دولت هند برای آرام کردن اعتراضات، سران تشکل های معترض از جمله جنبش های دانشجویی، گروه های حامی حقوق بشر و جنبش های اسلامی اعلام نموده اند تا لغو قانون جنجالی شهروندی، به تظاهرات ادامه می دهند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "ادامه اعتراضات به قانون جنجالی در هند؛ 3 نفر کشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اعتراضات به قانون جنجالی در هند؛ 3 نفر کشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید