آیا پوتین کناره گیری می کند؟

به گزارش وبلاگ بایجانی، هفته ها است که شایعاتی درباره شرایط سلامتی ولادیمیر پوتین در روسیه به گوش می رسد. سخنگوی کاخ کرملین این شایعات را تکذیب کرده است. گفته می شود که پوتین مبتلا به بیماری پارکینسون و سرطان شده و از افسردگی رنج می برد.

آیا پوتین کناره گیری می کند؟

به نقل از دویچه وله، بازار حدس ها در روسیه بر سر احتمال کناره گیری ولادیمیر پوتین از قدرت این روزها در مسکو داغ شده است. شایعه شده است که رئیس جمهوری روسیه به شدت بیمار است و برنامه ای جامع برای انتقال قدرت پیش بینی کرده است.

سرویس خبری شبکه اول تلویزیون آلمان با انتشار گزارشی به شایعات پیرامون شرایط سلامتی پوتین پرداخته است.

والری سولووی، پروفسور پیشین آکادمی تربیت دیپلمات مسکو و یکی از منتقدان پوتین درباره انتقال قدرت از سوی او در ماه ژانویه سال 2021 تردیدی ندارد.

سولووی مدعی شده است که در ژانویه سال آینده روسیه شاهد تغییرات سیاسی گسترده ای خواهد بود. او بر این باور است که رئیس بانک مرکزی روسیه تغییر می کند و حتی بسی بیش از آن، ولادیمیر پوتین هم کناره گیری خواهد کرد.

سولووی گفته است که اطلاعات خود را از منابع نزدیک به پوتین کسب کرده است. شایعه شده که پوتین سرطان دارد و افزون بر آن به بیماری پارکینسون مبتلا شده است. حتی گفته می شود که رئیس جمهوری روسیه از داروهای ضد افسردگی هم استفاده می کند.

به باور والری سولووی تصمیم پوتین به کناره گیری از قدرت سیاسی برخاسته از توصیه کسانی است که بر او نفوذ دارند. سولووی دختر پوتین، آلینا کابایوآ را یکی از افراد بانفوذ در کاخ کرملین می داند.

این در حالی است که دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین شایعات مربوط به بیماری پوتین و برنامه او برای کناره گیری را تکذیب کرده و خبر از سلامت کامل رئیس جمهوری روسیه داده است.

برخی دیگر از کارشناسان، از جمله استانیسلاو بلکووسکی، کارشناس علوم سیاسی، چنین ادعاهایی را بی اساس دانسته و مدعی شده اند که این ادعاها برای مصرف در خارج از مرزهای روسیه تولید و پخش می شوند.

باید یادآور شد که پخش ویدیوهایی درباره سرفه های شدید پوتین و یا لرزش دست و پای او به چنین حدس های دامن زده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "آیا پوتین کناره گیری می کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا پوتین کناره گیری می کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید