540 شهر ایران در خطر سیلاب

به گزارش وبلاگ بایجانی، ایران با توجه به شرایط اقلیمی موجود حدود 540 شهر در خطر سیلاب دارد و فرسایش خاک در ایران سه برابر میانه دنیا است.

540 شهر ایران در خطر سیلاب

معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان منابع طبیعی کشور جامع نگری در حوزه های آبخیز را موضوعی مهم و اساسی برشمرد و گفت: در مسائل مربوط به حوزه های آبخیزداری برای حفظ آب و خاک کشور باید دیدگاه جامع نگر داشته باشیم.

به گزارش ایسنا حسن وحید امروز در جلسه هماهنگی بخش آبخیزداری و امور جنگل در چالوس گفت: اساس کار ما درحوزه های شمال کشور با وجود اکوسیستم جنگل باید در راستای حمایت از جنگل و طرح مدیریت پایدار منطقه هیرکانی باشد.

معاون آبخیزداری اضافه نمود: استراتژی های هدفمندی را باید تعریف کنیم که در آن طرح های آبخیزداری و مدیریت پایدار با هدف مدیریت جنگل درنظر گرفته شود ودراین راستا گام برداریم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان منابع طبیعی، وحید همچنین یادآور شد: ایران با توجه به شرایط اقلیمی موجود حدود 540 شهر در خطر سیلاب دارد و فرسایش خاک در ایران سه برابر میانه دنیا است که با طرح های آبخیزداری می توانیم از فرسایش خاک جلوگیری کنیم، به افزایش علوفه و تقویت سفره های زیرزمینی دست یابیم و خسارات سیلاب را کاهش دهیم.

منبع: عصر ایران

به "540 شهر ایران در خطر سیلاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "540 شهر ایران در خطر سیلاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید