3 طرح پژوهشی در حوزه علوم اجتماعی به مرحله نهایی رسید

به گزارش وبلاگ بایجانی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اجرای سه طرح پژوهشی تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی با هدف توسعه زیرساخت های نرم جهت ایجاد محصولات و خدمات کارآمد در حوزه علوم اجتماعی محاسباتی به اتمام رسید.

3 طرح پژوهشی در حوزه علوم اجتماعی به مرحله نهایی رسید

سه طرح محصول محورایجاد یک پلتفرم استخراج معنا یا نظرات از روی اظهارات کاربران با استفاده از روش های تشخیص موضع و تحلیل احساس هدفمند، توسعه سامانه برآورد گرایشات سیاسی کاربران فارسی زبان توئیتر و توسعه سامانه تحلیل محتوای فارسی به منظور استخراج موضوع به اتمام رسیده و سرویس حاصل درحال نهایی سازی است.

وب سرویس هایی مبتنی بر خروجی هر یک از پروژه های فوق قابل استفاده جهت عموم است و فعال شدن آن متعاقبا به وسیله سایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان به اطلاع علاقه مندان خواهد رسید.

درحال حاضر10 طرح پژوهشی علوم محاسباتی با رویکرد شناختی دیگر با هدف توسعه زمینه های تحقیقات بین رشته ای مشترک با علوم شناختی و توسعه بازارهای کارآمد برای ارائه خدمات و فراوری محصولات در حوزه علوم شناختی درحال اجرا است.

این تعداد از طرح های تحقیقاتی علوم محاسباتی در راستای حمایت از فراوری و تجاری سازی پروژه های دانش بنیان برای یاری به توسعه ملی پایدار در حوزه شناختی در نتیجه برگزاری دو فراخوان ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی مورد پذیرش نهایی قرار گرفته است.

ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در این فراخوان ها از مراکز و گروه های دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه جمع آوری یا تحلیل داده های دیجیتال برای مشارکت در ایجاد زیرساخت های نرم، توسعه فناوری و تجاری سازی خدمات و فراوری محصولات علوم اجتماعی محاسباتی با رویکرد شناختی برای ارائه ایده ها و طرح های پژوهشی و تحقیقاتی دعوت به همکاری نموده است که به مدد آن بتوان به درک بهتری از مسائل اجتماعی، مالی، و فرهنگی دست یافت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "3 طرح پژوهشی در حوزه علوم اجتماعی به مرحله نهایی رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 طرح پژوهشی در حوزه علوم اجتماعی به مرحله نهایی رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید