12 موزه تاریخی در جهان که باید حداقل یک بار دید (قسمت اول)

به گزارش وبلاگ بایجانی، 12 موزه تاریخی برتر در جهان وجود دارد که باید حداقل یک بار از آنها دیدن کرد.

12 موزه تاریخی در جهان که باید حداقل یک بار دید (قسمت اول)

در سراسر دنیا، موزه ها همچنان در میان مجذوب کننده ترین و پرطرفدارترین جاذبه های دنیا جای دارند. از موزه های شلوغ هنری گرفته تا موزه های علمی و تاریخی، در هرکدام چیزی مجذوب کننده برای همه وجود دارد. در ادامه فهرستی از 12 موزه برتر تاریخی برای علاقه مندان به تاریخ را معرفی می کنیم. این موزه ها، به شما هزاران سال از تاریخ بشر را نشان می دهند و به همه بازدیدکنندگان مقداری از تاریخ گذشته های دور را آموزش می دهند.

موزه آکروپلیس، یونان

موزه آکروپولیس، خانه گنجینه های آتن باستان در کشور یونان و یکی از مهم ترین موزه های دنیا است که تمرکز آن بر روی یافته ها و آثار مربوط به تمدن یونان باستان است و در سال 2003 میلادی تاسیس شده است. موزه آکروپولیس شبیه پارتنون ساخته شده و تلاش بر آن بوده که ستون های این موزه دقیقا بازتابی از ستون های پارتنون باشند.

این موزه در محوطه ای حدودا 14 هزار متر مربعی، 4000 اشیای باستانی دربرگیرنده آثاری از عصر برنز یونان، روم و بیزانس یونان را در خود جای داده است.

موزه ایاصوفیه، ترکیه

مسجد ایاصوفیه یکی از پربازدیدترین و برجسته ترین موزه های دنیا در کشور ترکیه در زمینه هنر و تاریخ معماری است. این بنای تاریخی از قرن ششم هجری تا به امروز هشتمین عجایب دنیا نامیده می شود. اگر تنها به تماشای ظاهر این بنا می روید، به شما قول می دهیم که ارزشش را دارد، مخصوصا گنبد مرکزی آن به تنهایی بسیار تماشایی است. موزه این بنای تاریخی مجموعه ای از آثار امپراطوری بیزانس و عثمانی را در خود جای داده است.

این موزه همچنین شامل تاریخچه این بنا و ارتباطات بین مسیحیت شرقی و اسلام می شود. جالب است بدانید که بنای کنونی این موزه هم به عنوان کلیسا و هم به عنوان مسجد کاربرد داشته است.

موزه جنگ، فرانسه

موزه جنگ پاریس یکی از بزرگ ترین موزه های هنر نظامی و تاریخی در دنیا است. این موزه نظامی، موزه ای جامع است که شامل تاریخ نظامی کشور فرانسه از قرن 13 میلادی تا دوران معاصر می شود و به دستور لویی چهاردهم در سال 1674 با ابعادی به طول 487 متر، عرض 250 متر و ارتفاع 70 متر در قلب پاریس در جنوب رود سن و در امتداد پل الکساندر سوم بنا شده است.

در این موزه علاوه بر مقبره فرمانروا، یک مجموعه کامل از یادگاری های ناپلئون بناپارت شامل کت، کلاه، شمشیر، مجسمه ها و مجموعه ای بی نظیر از تصاویر و نقاشی ها از پیروزی ها ارتش و جنگ های درخشان و باشکوه او را می توانید ببینید.

موزه تمدن های آسیایی، سنگاپور

موزه تمدن های آسیایی یکی از موزه های برتر کشور سنگاپور و یکی از اولین موزه های دنیا برای ارائه چشم انداز گسترده، در عین حال یکپارچه از فرهنگ ها و تمدن های آسیایی است. مجموعه هایی که در این موزه جمع آوری شده اند، عمدتا بر روی جامعه چند قومی کشور سنگاپور تمرکز دارند که بیشتر بخش های تاریخی، فرهنگی و اجتماعی کشور چین، آسیای جنوب شرقی، جنوب آسیا و غرب آسیا را پوشش می دهد.

شعار این موزه این است: جایی که فرهنگ های آسیایی زنده می مانند.. مجموعه های موجود در این موزه شامل طیف متنوعی از هنرهای اشرافی، مجسمه های چینی، منبت کاری هند جنوبی و مجسمه های بودایی قدیمی می شود.

موزه ارتش سفالین، چین

موزه ارتش سفالین یکی دیگر از مدعیان هشتمین شگفتی دنیا پس از مسجد ایاصوفیه است و همچنان پس از گذشت چندین سال، یکی از غنی ترین یافته های چند قرن گذشته است. این موزه، گنجینه ای از هشت هزار سرباز چینی است که متعلق به دوران حکومت اولین امپراتور چین، یعنی کین شی هوآنگ است. نکته جالب توجه در مورد این موزه داستان ساخته شدن آن است.

امپراتور کین برای اینکه بتواند در دنیای دیگر نیز فرمانروایی کند، تمام سفالگران و مجسمه سازان آن زمان چین را به خدمت خود گرفت و به آن ها دستور داد تا هزاران مجسمه سرباز سفالی بسازند تا او بتواند با ارتش سفالی خود به سرزمین مردگان برود. او بر این باور بود که این ارتش می توانند پس از مرگ نیز از او محافظت کنند. این جنگجویان سفالی با آرایش جنگی در یک و نیم کیلومتری مقبره امپراتور، رو به سرزمین های دشمن دفن شده اند، طوری که میان دشمن و مقبره امپراتور قرار گرفته اند.

موزه مصر، مصر

مصر باستان همچنان یکی از دوره های محبوب تاریخی در دنیا است. سالانه میلیون ها گردشگر راهی موزه بزرگ مصر در شهر قاهره می شوند تا مجموعه گسترده ای از عتیقه های فرعون را تماشا کنند.

این موزه دارای دو طبقه است. طبقه اول 160 هزار شعر در طول تاریخ 5 هزار ساله مصر را به نمایش گذاشته است و طبقه دوم شامل آرامگاه، مجسمه های تاریخی و آثار باستانی می شود.

منبع: کجارو / theculturetrip.com

به "12 موزه تاریخی در جهان که باید حداقل یک بار دید (قسمت اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 موزه تاریخی در جهان که باید حداقل یک بار دید (قسمت اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید