کاهش مرگ زودهنگام با 11 دقیقه ورزش روزانه

به گزارش وبلاگ بایجانی، محققان می گویند 75 دقیقه فعالیت فیزیکی در هفته یا 11 دقیقه ورزش در روز با کاهش 17 درصد ریسک بیماری های قلبی عروقی پیوند دارد. این اندازه فعالیت فیزیکی بعلاوه با کاهش 7 درصدی ریسک سرطان مرتبط بوده است.

کاهش مرگ زودهنگام با 11 دقیقه ورزش روزانه

محققان می گویند در مطالعه ای دریافته اند که با 11 دقیقه فعالیت فیزیکی روزانه می توان به کاهش ریسک مرگ ومیر زودهنگام یاری چشمگیری کرد.

دانشمندان می گویند در تحقیقی بزرگ با آنالیز اطلاعات بالغ بر 30 میلیون نفر متوجه شده اند که با تنها 11 دقیقه فعالیت ورزشی روزانه که شدت مبه وسیلهی داشته باشد، می توان در حدود 23 درصد ریسک مرگ ومیر زودهنگام افراد در سراسر جهان را کاهش داد.

پژوهشگران دانشگاه کمبریج در بزرگ ترین تحقیقی که در نوع خود صورت گرفته است، با آنالیز 196 مطالعه دریافته اند که میان فعالیت فیزیکی و ریسک مرگ و بیماری های خاصی مثل بیماری های قلبی، سکته، سرطان خون و سرطان روده بزرگ رابطه ای وجود دارد. مطالعاتی که در این پژوهش آنالیز شده اند، شرکت کنندگان خود را به طور میانگین حدود 10 سال دنبال نموده بودند.

محققان می گویند 75 دقیقه فعالیت فیزیکی در هفته یا 11 دقیقه ورزش در روز با کاهش 17 درصد ریسک بیماری های قلبی عروقی پیوند دارد. این مقدار فعالیت فیزیکی بعلاوه با کاهش 7 درصدی ریسک سرطان مرتبط بوده است.

این مقدار ورزش تقریباً نصف مقدار توصیه شده به وسیله اداره بهداشت ملی بریتانیا و وزارت بهداشت آمریکاست که هر هفته حداقل 150 دقیقه فعالیت فیزیکی را به مردم پیشنهاد می نماید. محققان می گویند اگر سطح ورزش را به این مقدار برسانید، ریسک مرگ زودهنگام بیشتر کاهش پیدا می نماید و 31 درصد کمتر می گردد.

قدم های کوچک در راستای ورزش اهمیت دارند

سورن بریج، محقق دانشگاه کمبریج که رهبری این پژوهش را بر عهده داشته است، می گوید: غافل گیرکننده است که اقدامات کوچکی مثل استفاده از راه پله به جای آسانسور یا پیاده روی تا فروشگاه به جای استفاده از اتومبیل، می توانند اثرات بزرگی داشته باشند. فعالیت هایی مثل پیاده روی سریع یا دوچرخه سواری می توانند تشکیل دهنده این 11 دقیقه ورزش روزانه باشند. بریج می گوید اگر می خواهید ورزش شدید انجام دهید، با صرف نصف این زمان می توانید به نتایج مشابهی دست پیدا کنید.

این مطالعه در آنالیز های خود تنها فعالیت های فیزیکی خارج از وظایف شغلی را ملاک قرار داده است. بریج می گوید بخشی از علت آن ها برای اتخاذ این تصمیم این بوده که مقدار گیری دقیق فعالیت های شغلی کار آسانی نیست. نتایج پژوهش حاضر در مجله British Journal of Sports Medicine منتشر شده است.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید

به "کاهش مرگ زودهنگام با 11 دقیقه ورزش روزانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش مرگ زودهنگام با 11 دقیقه ورزش روزانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید