پیشنهاد دو سریال مهیج فرانسوی و اسپانیایی: سریال Braquo و سریال Money Heist

به گزارش وبلاگ بایجانی، اینقدر سریال نو و سیزن های نو سریال های قدیمی ما را احاطه نموده اند که ما واقعا نمی دانیم کدام یک را نگاه کنیم.

پیشنهاد دو سریال مهیج فرانسوی و اسپانیایی: سریال Braquo و سریال Money Heist

گاهی می آییم و صرفا نمره بالای IMDB را ملاک قرار می دهیم. شاخص نمره IMDB چیز بدی نیست، اما لزوما همواره راهنمای خوبی نیست. گاهی سریال هایی با نمره بالا، اصلا مجذوب نماینده از آب درنمی آیند و ما بابت دانلود همان چند قسمت اول سریال و وقتی که برای تماشای دو سه قسمت از آن گذاشته ایم پشیمان می شویم.

از بد روزگار، کامنت هایی که پای سریال ها و فیلم ها در سایت های دانلود ایرانی هم گذاشته می گردد، کلا گمراه نماینده هستند و توجه کردن به آنها خیلی از وقت ها ما را بی جهت از تماشای یک اثر خوب محروم می نمایند یا برعکس ما را به سمت دانلود یک اثر ضعیف هل می دهند.

تازه، حال و هوای و سلیقه شخصی ما مهم است. یک وقت است که شما در بازه ای از زندگی هستید که کار سبکی دارید و وقت برای تمرکز روی یک داستان پیچیده و درهم تنیده دارید، یک بار هم صرفا می خواهید یک چیز سرگرم نماینده و مهیج، اما قوی و پرکشش برای آخر شب بگذارید که داستانش سرراست باشد و زود با شخصیت هایش اخت شوید و روابطشان را با هم درک کنید.

خب، من امشب می خواهم دو سریال به شما معرفی کنم که همین شرایط بالا را دارند. یکی ساخت فرانسه است و یکی هم ساخت اسپانیا.

سریال فرانسوی Braquo نام دارد و 4 سیزن از آن پخش شده است و نمره 8 در IMDB دارد. این سریال در خصوص یک گروه از پلیس های زبده فرانسوی است. یکی از آنها در تنگنای قانونی می افتد و دیگران سعی می نمایند که نجاتش بدهند. این پلیس ها، همه شان پلیس های خوبی هستند، اما سالهای طولانی مبارزه با تبه کاران و ضرورت های ناگزیر این کار، بر روی روح و روانشان تاثیر گذاشته و گاهی آنها را به سمت انجام دادن کارهای چرک سوق داده است.

دست روزگار باعث می گردد که این پلیس ها خطایی نمایند و بعد در یک دور تسلسل برای پاک کردن و پوشاندن این خطا مجبور می شوند که کارهای غیرقانونی انجام بدهند. در این میان اداره بازرسی پلیس هم در پی آن است که آنها را گیر بیندازد.

حالا اینها باید از یک سو مواظب زندگی شخصی و خانوادگی خود باشند، از سوی دیگر به وظیفه حرفه ای خود عمل نمایند و از سوی دیگر از بازرسی بگریزند و رد اعمال غیرقانونی خود را بپوشانند.

این سریال واقعا شخصیت پردازی های قوی دارد و بسیار پرکشش است و از آن دسته سریال هایی است که بعد از تماشای دو سه قسمت، شما هر روز دقیقه شماری می کنید تا شب هنگام قسمتی دیگر از آن را ببینید. این سریال محصول Canal+ است.

اما سریال دیگر که اسپانیایی است و خوشبختانه دوبله قابل قبولی هم دارد Money Heist نام دارد. این سریال نمره 8.2 در IMDB دارد. داستان در خصوص یک سرفت ماهرانه از ضرابخانه سلطنتی اسپانیا است. ترتیب دهنده این سرفت، با نام مستعار پروفسور، ترتیب سرقتی ویژه می دهد و گروهی را باری این کار گردآوری می نماید.

بعد از چند ماه تمرین و هماهنگی آنها اقدام به سرقت می نمایند، اما اتفاقاتی غیرقابل پیش بینی سریال را مهیج می نمایند. در این حین ما با فلش بک هایی با زندگی تک تک اعضای گروه آشنا می شویم و از آن سو، خانم پلیس رئیس گروه ضدسرقت هم در تنگنای زندگی از هم پاشیده قبلی و مدیریت چنین سرقتی که منجر به گروگانگیری هم شده، قرار گرفته است.

این سریال هم از آن دسته سریال های اعتیادآور است که ساعات خوبی برای شما خواهند ساخت.

پس اگر دلتان برای سریال های تریلر با شخصیت های دوست داشتنی و داستان نسبتا سرراست تنگ شده، این دو سریال را به شما پیشنهاد می کنم.

از بیم اسپویل هم به جز این توضیحات کلی و پیشنهاد، دیگر فراتر نمی روم.

این دو سریال را امتحان کنید و اگر خوشتان آمد، پیشنهادهای بعدی وبلاگ بایجانی را جدی تر بگیرید!

منبع: یک پزشک

به "پیشنهاد دو سریال مهیج فرانسوی و اسپانیایی: سریال Braquo و سریال Money Heist" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد دو سریال مهیج فرانسوی و اسپانیایی: سریال Braquo و سریال Money Heist"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید