هرگز اینگونه با همسر خود شوخی نکنید!

به گزارش وبلاگ بایجانی، شوخ طبعی در تقویت رابطه زوجین نقش دارد. مطالعات چند دهه اخیر نشان می دهد که زنان جذب مردان شوخ طبع می شوند.

هرگز اینگونه با همسر خود شوخی نکنید!

شوخی با همسر در رابطه عاطفی ابزاری قدرتمند برای نزدیک کردن افراد به یکدیگر و کاهش تنش ها است. در بسیاری از موارد اگر شوخی با حفظ احترام به طرف مقابل صورت بگیرد می تواند روابط بین زوجین را گرم و صمیمی کند. با این مطلب از وبلاگ بایجانی همراه باشید.

شوخی با همسر در رابطه عاطفی

این ویژگی اغلب به عنوان یکی از باارزش ترین خصوصیت های یک شریک عاطفی مورد اشاره قرار گرفته است. اما آقایان باید به این نکته توجه داشته باشند که در هر موضوعی نمی توان با زنان شوخی کرد.

شوخی مجوزی برای بی احترامی نیست

اگرچه شوخی کردن تاثیر زیادی در انعطاف پذیری، کاهش استرس، اضطراب و افزایش صمیمت بین زوجین دارد اما لازم است در شوخی کردن با همسرتان به چند نکته مهم توجه داشته باشید. ظرفیت و جنبه طرف مقابل تان را بسنجید. تحت هیچ شرایطی به بهانه شوخی به همسرتان بی احترامی نکنید. هیچ وقت به شوخی هم که شده همسرتان را با دیگران مقایسه نکنید. برای اینکه رابطه عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب این نشانه ها می گوید، رابطه عاطفی را تمام کنید سر بزنید.

خط قرمزهای طرف مقابلتان را بشناسی

این است که خط قرمزهای همسرتان را بشناسید. از آنجا که رابطه زوجین نزدیک ترین و صمیمانه ترین رابطه بین افراد است، شوخی بین همسران خیلی رواج دارد و توصیه هم می شود خنده و شوخی در خیلی از موارد می تواند تنش ها و اختلافات را حل وفصل کند. اما گاهی برخی شوخی ها منجر به ناراحتی طرف مقابل می شود. دلیل ناراحتی از برخی شوخی ها، عدم آگاهی و توجه نداشتن همسر به خط قرمزهای طرف مقابل است. اگر فرد، طرف مقابل را خوب بشناسد هرگز با مواردی که همسرش روی آن ها حساس است، شوخی نمی کند.

در برابر شوخی های ناراحت کننده عکس العمل نشان دهید

متاسفانه برخی افراد در شوخی با همسرشان توهین و بی احترامی می کنند یا بدون درنظر گرفتن خط قرمزها و حساسیت های طرف مقابلشان مطلبی را برای خندیدن و شادکردن فضا بیان می کنند و با این کار باعث رنجش خاطر همسرشان می شوند. درصورتی که شوخی های نامناسب همسرتان باعث آزرده خاطر شدن شما می شود، بهتر است همسرتان را آگاه کنید یا حتی اگر یک بار شوخی رخ داد و منجر به ناراحتی شما شد، همان لحظه تذکر دهید.

راه شناخت تفاوت فرهنگی در شوخی کردن

باید گفت که نوع واکنش افراد نسبت به موقعیت های مختلف ازجمله شوخی به تربیت، ویژگی های شخصیتی و ساختار فکری افراد مربوط می شود و لازمه شناخت این تفاوت ها، مشاوره قبل از ازدواج است که از اهمیت زیادی برخوردار است. این شناخت به شما این توانایی را می دهد که در موقعیت های مختلف بتوانید پیش بینی درستی از رفتار همسرتان داشته باشید.

همه چیز را به شوخی برگزار نکنید

فرض کنید یک فرد بسیار جدی با شخصی ازدواج کند که بسیار شوخ طبع و بذله گو است تا جایی که در مسائل مهم زندگی هم جدیت ندارد. این دو شخصیت متضاد در ابتدای امر برای یکدیگر مجذوب کننده هستند اما به مرور زمان این تفاوت های آشکار باعث ایجاد مسائل در زندگی می شود. درواقع، فرد جدی می خواهد توجه همسرش را بر مسائل زندگی متمرکز کند اما همسرش می خواهد او سخت گیر نباشد و همه چیز را این قدر جدی نگیرد. اختلاف عقیده در این زمینه مشکل ساز می شود، مگر اینکه هر دو طرف از جدیت یا شوخ طبعی خود دست بردارند و به تعادل برسند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب ازدواج با مردی که طلاق گرفته خوب است یا بد؟را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "هرگز اینگونه با همسر خود شوخی نکنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرگز اینگونه با همسر خود شوخی نکنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید