مقارنه هلال ماه و زهره فردا در آسمان ایران

به گزارش وبلاگ بایجانی، کارشناس نجوم از امکان رصد سیاره زهره و هلال ماه در فردا پیش از طلوع خورشید خبر داد و گفت: این همنشینی فرصت خوبی برای عکاسی فراهم می کند.

مقارنه هلال ماه و زهره فردا در آسمان ایران

خسرو جعفری زاده در خصوص همنشینی هلال ماه با سیاره زهره گفت: صبحگاه روز جمعه 23 آبان 1399 پیش از طلوع خورشید هلال ماه و سیاره زهره در کنار یکدیگر قرار می گیرند که به این رویداد همنشینی یا مقارنه می گویند.

وی اضافه کرد: سیاره ناهید و هلال ماه در ساعت 4:15 دقیقه به وقت تهران از افق شرقی طلوع می کنند و کمی پس از آن با ارتفاع دریافت از افق به آسانی قابل رویت هستند و این رویداد در تمام نقاط ایران قابل رویت و رصد است.

این کارشناس نجوم با اشاره به زمان رصد در ایران گفت: این دو جرم آسمانی در شهرهای غربی ایران کمی دیرتر طلوع می کنند و در شهرهای شرقی ایران زودتر از زمان گفته شده طلوع خواهند کرد.

وی اضافه کرد: به منظور رصد این همنشینی، نیازی به ابزار رصدی نیست و با چشم غیر مسلح دیده می شوند. کافی است کمی پس از طلوع این دو جرم آسمانی، به سمت شرق ایستاده و در بالای افق همنشینی را رصد کرد.

مدیر باشگاه نجوم تهران با تاکید بر اینکه رصد این همنشینی امکان عکاسی نمای باز را برای علاقمندان فراهم می سازد، خاطر نشان کرد: جدایی زاویه از ماه و سیاره زهره در زمان رصد و همنشینی، حدود 3.1 درجه است.

به گفته جعفری زاده، فاز ماه 7 درصد و درخشندگی سیاره زهره منفی 4 است که به وضوح می توان هر دو را رصد کرد.

وی بیان نمود: این همنشینی را می توان تا زمان طلوع خورشید در آسمان رصد کرد.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "مقارنه هلال ماه و زهره فردا در آسمان ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقارنه هلال ماه و زهره فردا در آسمان ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید