مدارس و دانشگاه های این شهر در هفته اول مهر تعطیل شد

به گزارش وبلاگ بایجانی، فرماندار مشهد گفت: مدارس و دانشگاه های این شهر در هفته نخست مهر تعطیل است.

مدارس و دانشگاه های این شهر در هفته اول مهر تعطیل شد

به گزارش وبلاگ بایجانی آنلاین، محسن داوری فرماندار مشهد در حاشیه افتتاح قرارگاه عملیاتی خدمات سفر شهرستان مشهد گفت: بر اساس ابلاغ شورای آموزش و پرورش استان خراسان رضوی همه مدارس شهر مشهد تا پنج مهر تعطیل هستند و مدارس در اختیار اسکان زائران خواهد بود.

وی اضافه کرد: در نشستی که هفته قبل معاون اول رییس جمهور در مشهد داشتند، مقرر شد ایشان به وزیر علوم ابلاغ نمایند که دانشگاه ها در مشهد از دوم مهرماه به مدت یک هفته تعطیل است و این اماکن به اسکان زائران اختصاص می یابد.

فرماندار مشهد با اشاره به فعالیت قرارگاه خدمات سفر در مشهد گفت: در این روزهایی که امام رضا(ع) میهمان زیادی دارد، میهمان نوازی شایسته را به همگان نشان خواهیم داد و در این راستا قرارگاهی در قالب چهار کمیته و 12 کارگروه تشکیل داده ایم.

داوری بیان نمود: کمیته اسکان و رفاه زائر زیر نظر معاونت سیاسی و کمیته تامین و تنظیم و نظارت بربازار زیر نظر معاونت توسعه و برنامه ریزی فرمانداری فعالیت دارد.

وی گفت: حمل و نقل بین شهری و درون شهری و ارائه خدمات به زائران و هیات ها در موکب ها در قالب کمیته زیرساخت و حمل و نقل و زیر نظر معاونت عمرانی خواهد بود و از آنجایی که مهمترین مقوله در این ایام امنیت و نظم زائر و عزادارای است کمیته امنیتی نیز زیر نظر معاونت امنیتی و انتظامی فرمانداری فعالیت خواهد نمود.

فرماندار مشهد ادامه داد: هیات های مذهبی به وسیله شورای هیات مذهبی به عنوان نهادی مردمی مدیریت می شوند و از طرف دیگر همه هیات ها از سوی بخش های حاکمیت مورد حمایت می باشند.

داوری به برنامه ریزی برای بازگشت همه زائران از جمله زائران پیاده از مشهد اشاره نمود و گفت: زائران هیاتی و گروهی در مکان های عمومی مشهد مانند مدارس، مساجد و حسینیه ها اسکان می یابند و از هم اکنون این اماکن برای آنها رزرو شده است.

وی اضافه کرد: 600 هزار اقامت شبانه شامل اماکن رسمی و اضطراری نیز برای افرادی که به صورت خانوادگی به مشهد می آیند نیز در نظر گرفته شده است.

فرماندار مشهد بعلاوه شرح داد: در دهه پایانی صفر ارزاق عمومی مورد احتیاج جمعیت زائر و مجاور در مشهد تامین شده است و برای توزیع این اقلام 500 مرکز و واحد صنفی اقلام 16 گانه را با قیمت مصوب توزیع می نمایند، چهار پایگاه نیز در اطراف حرم مطهر رضوی وظیفه نظارت برای عرضه صحیح این اقلام را برعهده دارند.

داوری بیان نمود: جمعیتی که در روزهای پیش روی به مشهد سفر خواهند کرد، قابل پیش بینی نیست اما قاطعانه می گوییم هر ظرفیتی در استان بوده برای این میزبانی پای کار آمده و کوشش داریم برترین خدمات در حد توان ارائه دهیم.

وی گفت: با همکاری مساجد در محلات مردم برای میزبانی از زائران دهه پایانی صفر پای کار آمده اند و هر کس بخواهد می تواند در سامانه مربوطه ثبت نام کند.

پویش هم محله امام رضا (ع)

مردم مشهد در پویش هم محله امام رضا (ع) با خدمت به زائران رضوی در سه عرصه اسکان در منازل، حمل و نقل رایگان و نذر خدمت و مهارت، به آستان ملک پاسبان رضوی خدمت می نمایند.

بر اساس این پویش که با موضوع مساجد برنامه ریزی شده است، در هر محله حداقل هشت خانواده مجاور برای خدمت به زائران امام رضا (ع) ساماندهی می شوند.

مجاوران بارگاه رضوی برای شرکت در پویش هم محله امام رضا (ع) می توانند به آدرس www.zaer.masjedona.ir مراجعه نمایند.

بنا به گفته معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی، ظرفیت اسکان رسمی زائران در مشهد 128 هزار نفر شب است که هدف گذاری شده در دهه پایانی ماه صفر، در هر شب تا 600 هزار نفر اسکان داده شوند. مقرر شد این مقدار ظرفیت با بهره گیری از توانمندی اسکان ادارات و سازمان ها از جمله مدارس و حسینیه ها تامین گردد.

مطابق اعلام استانداری خراسان رضوی پیش بینی می گردد این استان و شهر مشهد طی دهه پایانی ماه صفر سال جاری میزبان 6 تا 8 میلیون زائر باشد که دستکم 600 هزار نفر از این تعداد زائر پیاده هستند.

منبع: همشهری آنلاین

به "مدارس و دانشگاه های این شهر در هفته اول مهر تعطیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارس و دانشگاه های این شهر در هفته اول مهر تعطیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید