عربستان: دستمان برای دوستی و برادری با ایران دراز است

به گزارش وبلاگ بایجانی، ایرنا نوشت: وزیر خارجه عربستان بار دیگر گفت که دستان ریاض برای دوستی و برادری با ایران دراز است.

عربستان: دستمان برای دوستی و برادری با ایران دراز است

به گزارش الجزیره، فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان با طرح ادعاهای ایران هراسانه رسانه های غربی گفت که اگر ایران به نگرانی های اعراب مربوط به امنیت منطقه پاسخ دهد ، دست ریاض و کشورهای عربی به سوی تهران دراز خواهد شد.

بن فرحان این مطالب را در یک نشست خبری با ایمن اصفدی همتای اردنی خود اظهار نموده و خواسته است ایران به نگرانی های موجود درباره ثبات منطقه توجه کند.

اظهارات وزیر خارجه سعودی در حالی تکرار می گردد که جمهوری اسلامی ایران سال هاست پیشنهادهای روشنی را در ارتباط با تعامل و همکاری های جمعی برای امنیت منطقه به کشورهای عربی ارائه نموده است.

وزیر خارجه سعودی پیش از این هم اعلام نموده بود کشورش دست خود را به سوی دولت تازه ایران دراز می نماید و امیدوار است که پاسخ مثبتی ببیند.

تا به امروز نزدیک به 10 سال است تنش ها بین ایران و عربستان فرایند افزایشی داشته و در 6 سال اخیر نیز بسیار تشدید شده که به قطع روابط دیپلماتیک منجر شد.

اکنون، با گذشت نزدیک به 6 سال از قطع روابط دیپلماتیک تهران و ریاض، چند ماهی است دو کشور مذاکراتی را به میزبانی بغداد با هدف بهبود روابط انجام داده اند؛ در واقع از ابتدای سال جاری تا به امروز چهار دور مذاکره در بغداد برگزار شده و اخبار رسمی و غیررسمی نشان می دهد تا به امروز فرایند گفت وگوها مثبت بوده است.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "عربستان: دستمان برای دوستی و برادری با ایران دراز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان: دستمان برای دوستی و برادری با ایران دراز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید