ظریف:برای ما رفتار آمریکا مهم است، می توانیم راهی برای تعامل دوباره پیدا کنیم، بر سر برجام مذاکره نمی کنیم

به گزارش وبلاگ بایجانی، فارس نوشت: وزیر امور خارجه کشورمان به یک شبکه آمریکایی گفت: برای جمهوری اسلامی ایران رفتار کاخ سفید بعد از انتخابات مهم است نه آنچه نامزدها وعده می دهند.

ظریف:برای ما رفتار آمریکا مهم است، می توانیم راهی برای تعامل دوباره پیدا کنیم، بر سر برجام مذاکره نمی کنیم

محمدجواد ظریف در مصاحبه با شبکه خبری سی بی اس تصریح نموده، دولت ایران بین دونالد ترامپ یا جو بایدنهیچ یک را ترجیح نمی دهد.

ظریف گفت: چیزی که برای ما مهم است نحوه رفتار کاخ سفید بعد از انتخابات است نه اینکه چه وعده ها یا شعارهایی مطرح شده اند. رفتار آمریکا مهم است.

وی افزود: اگر آمریکا تصمیم بگیرد رفتارهای مخرب خود علیه ایران را متوقف کند، ماجرا صرفنظر از اینکه چه کسی در کاخ سفید مستقر می گردد متفاوت خواهد بود.

وزیر خارجه ایران در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد ایران با آمریکا بر سر برجام مذاکره مجدد نخواهد کرد.

او گفت: اگر می خواستیم [بر سر برجام] مذاکره مجدد کنیم چهار سال پیش این کار را با رئیس جمهور ترامپ انجام می دادیم.

وی افزود: می توانیم راهی برای تعامل دوباره پیدا کنیم ولی تعامل مجدد به معنی مذاکره دوباره نیست، بلکه به معنی آن است که آمریکا به میز مذاکره برگردد.

ظریف درباره تحریم های ضد ایرانی وضع شده از سوی دولت آمریکا اظهار داشت: تحریم ها به ایران آسیب زدند ولی باعث آن نوع تغییر سیاسی که آمریکا می خواست نشدند، - خواه آن تغییر، عوض کردن حکومت ایران بودند که خواست بخش خاصی از دولت آمریکا بود و خواه به زانو درآوردن ایران که خواست رئیس جمهور ترامپ بود.

وزیر خارجه ایران توضیح داد که جو بایدن می داند که در صورت پیروزی در انتخابات، ایران وارد مذاکره مجدد با این کشور بر سر برجام نخواهد شد.

ظریف گفت: می دانم که معاون رئیس جمهور، بایدن درک می نماید که آن تفاق (یعنی مذاکره مجدد بر سر مفاد توافق هسته ای) اتفاق نخواهد افتاد و ممکن است رفتار متفاوتی نشان دهد. او همچنین گفت که ترامپ هم قادر است متفاوت رفتار کند.

وزیر خارجه ایران در بخش دیگری از این مصاحبه ادعای مطرح شده از سوی دستگاه های اطلاعاتی آمریکا درباره دخالت ایران در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را رد کرد. او گفت: ترامپ تنها فردی است که مهم ترین و موثرترین توهین ها را به نظام انتخاباتی آمریکا می نماید.

او گفت: هر کسی که به تضعیف دموکراسی آمریکا علاقه دارد از رئیس جمهور ترامپ خواهد خواست به صحبت کردن درباره تخلف ها و خطاهای رأی های پستی و مسائلی از این قبیل ادامه دهد.

310 310منبع: خبرآنلاین

به "ظریف:برای ما رفتار آمریکا مهم است، می توانیم راهی برای تعامل دوباره پیدا کنیم، بر سر برجام مذاکره نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف:برای ما رفتار آمریکا مهم است، می توانیم راهی برای تعامل دوباره پیدا کنیم، بر سر برجام مذاکره نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید