توضیح ماجرای بابک خرمدین از زبان قاضی شهریاری

به گزارش وبلاگ بایجانی، سرپرست دادسرای جنایی تهران به تشریح ماجرای قتل بابک خرمدین پرداخت.

توضیح ماجرای بابک خرمدین از زبان قاضی شهریاری

به گزارش ایسنا، قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی تهران درباره پرنده قتل بابک خرمدین گفت: در بیست و ششم اردیبهشت سال 1400 در ساعت سه و بیست و پنج دقیقه بامداد حسب اعلام کلانتری صد و سی و پنج آگاهی مبنی بر اینکه قطعاتی از جسد یک مرد در یکی از سطل های زباله سمت شرقی شهرک اکباتان کشف شده بلافاصله ماموران به همراه بازپرس ویژه قتل پلیس، کارشناسان شورای پزشکی قانونی و تشخیص و هویت و پلیس آگاهی به محل صحنه اعزام شدند.

وی ادامه داد: در سطل زباله قطعاتی از یک جسد که شامل پا، دو دست و سر شانه بود کشف شد. با توجه به آثاری که می توانستیم از انگشتان استفاده کنیم هویت به دست آمد. با مراجعه به منزل مرحوم بابک خرمدین با پدر و مادرش صحبت شد که با آثاری که در منزل موجود بود به این نتیجه رسیدند که می توانند در مظان اتهام قرار بگیرند. پس از بازداشت، پدر و مادر این فرد اعتراف کردند بابک که فرزند دوم خانواده و متولد سال 53 و کارگردان مستندساز بوده را پس از بیهوش کردن با دارو های خواب آور و زدن ضربات چاقو مثله نموده و به سطل زباله انداخته اند.

شهریاری با بیان اینکه قسمتی از قطعات جسد هنوز پیدا نشده و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد، گفت: در ادامه تحقیقات هم با توجه اینکه معین شد یکی از دختران خانواده به نام آرزو که فرزند اول خانواده و متولد سال 52 بوده مفقود شده این فرضیه تقویت شد که احتمال قتل این فرد هم وجود دارد. پدر و مادر خرمدین بسیار اصرار داشتند که او خارج از کشور و در ترکیه به سر می برد و در آنجا اقامت دارد. اما پس از آنالیز های لازم معین شد، چنین چیزی صحت ندارد.

وی اضافه کرد: در ادامه هم معین شد داماد خانواده یعنی همان شوهر آرزو که خواهرزاده متهم به قتل هم بوده در سال 90 به قتل رسیده است.

وی ادامه داد: نحوه این قتل ها به یک شکل بوده و مقتول ابتدا با داروی خواب آور بی هوش می شده و بعد با ضربات چاقو به قتل می رسیده و جسد مثله و به بیرون از خانه منتقل می شده است. در فقره دوم یعنی قتل آرزو هیچ اطلاعی داده نشده و صرفا گفته شده وی در ترکیه زندگی می نماید. در فقره اول صرفا یک اعلام فقدان شده و مدعی شده بودند، وی افراد قاچاقچی را به مرز می برده و با این پوشش فکر خانواده را از اینکه بخواهند پرونده را پیگیری نمایند منحرف نموده اند.

شهریاری در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: تحقیقات از متهمان ادامه دارد. با انجام آزمایش های روحی و روانی در پزشکی قانونی، روانشناسان اعلام کردند از لحاظ روحی و روانی در حد اینکه گفته گردد دچار جنون هستند مسئله ای ندارند. متهمان در اظهاراتشان گفته اند از نموده خودشان پشیمان نیستند و حتی پدر مقتول گفته بود اگر بتواند از بازداشت بیرون بیاید آن دو فرزند دیگر خودشان را هم به به قتل می رسانند.

وی درباره انگیزه متهمان گفت: متهمان مدعی شده اند، صرفا به خاطر مسائل مقتولین از جمله استعمال مواد مخدر و ارتباطات نامتعارف، آن ها را به قتل رسانده اند. تحقیقات ما نشان می دهد انگیزه ای غیر از مسائل خانوادگی برای این قتل وجود ندارد.

شهریاری در پاسخ به اینکه آیا مفقود دیگری هم در میان اعضای این خانواده وجود دارد یا خیر گفت: آنالیز های نشان می دهد فعلا مفقودی دیگری وجود ندارد. به نظر می رسد قتل ها محدود به همین سه مورد بوده، اما ما به تحقیقات خود ادامه می دهیم.

منبع: فرارو

به "توضیح ماجرای بابک خرمدین از زبان قاضی شهریاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیح ماجرای بابک خرمدین از زبان قاضی شهریاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید