سیزدهمین نشست وزارتی اوپک پلاس شروع شد

به گزارش وبلاگ بایجانی، سیزدهمین نشست وزارتی کشورهای عضو و غیرعضو اوپک موسوم به اوپک پلاس به وسیله ویدئو کنفرانس شروع شد.

سیزدهمین نشست وزارتی اوپک پلاس شروع شد

به گزارش شانا، 23 کشور عضو ائتلاف اوپک پلاس امروز (دوشنبه، 15 دی ماه) و در نخستین نشست سال 2021 با توجه به رویدادهای اخیر در بازار نفت تازه ترین تحولات را آنالیز می نمایند.

اعضای اوپک پلاس 13 آذرماه در دوازدهمین نشست خود که 13 آذرماه بر سر افزایش فراوری روزانه 500 هزار بشکه نفت برای ژانویه سال 2021 به اجماع رسیدند.

براساس این تصمیم، فراوری نفت کشورهای حاضر در توافق کاهش عرضه اوپک پلاس از یکم ژانویه 2021 روزانه 304 هزار بشکه افزایش یافت به طوری که رقم کاهش فراوری نیز از 7 میلیون و 700 هزار بشکه به 7 میلیون و 200 هزار بشکه در روز رسیده است.

تمدید افزایش فراوری 500 هزار بشکه ای برای ماه فوریه، جلوگیری از افزایش فراوری 500 هزار بشکه ای برای ماه فوریه و کاهش 500 هزار بشکه ای فراوری برای ماه فوریه از گزینه ها و سناریوهای احتمالی برای توافق سیزدهمین نشست مشترک کشورهای عضو و غیرعضو اوپک به شمار می آیند اما سناریوی آخر شانس بسیار اندکی دارد.

اعضای اوپک پلاس در نتیجه محدودیت ها و قرنطینه در بسیاری از نقاط دنیا که کاهش تقاضا برای سوخت را به همراه داشته است، در سال 2020 عرضه نفت خود را به مقدار کم سابقه ای کاهش دادند.

کشورهای فراورینماینده عضو این ائتلاف در بازه زمانی مه تا ژوئیه سال 2020 میلادی عرضه نفت خود را روزانه 9 میلیون و 700 هزار بشکه در روز محدود کردند و سپس رقم کاهش عرضه روزانه آنها از اوت پارسال به 7 میلیون و 700 هزار بشکه و از یکم ژانویه 2021 به 7 میلیون و 200 هزار بشکه در روز رسید.

منبع: خبرگزاری آریا

به "سیزدهمین نشست وزارتی اوپک پلاس شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیزدهمین نشست وزارتی اوپک پلاس شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید