سامسونگ نخستین حافظه های رم 12 نانومتری DDR5 DRAM را توسعه می دهد

به گزارش وبلاگ بایجانی، شرکت سامسونگ الکترونیکس، به عنوان رهبر جهانی بازار حافظه های پیشرفته، به تازگی از فراوری انبوه حافظه های 12 نانومتری DDR5 DRAM خود در سال 2023 اطلاع داد.

سامسونگ نخستین حافظه های رم 12 نانومتری DDR5 DRAM را توسعه می دهد

این نسل تازه از حافظه های رم پویا (DRAM) 16 گیگابیتی با عملکرد پیشرفته خود محاسبات، مراکز داده و برنامه های کاربردی هوش مصنوعی را به سطح تازهی ارتقا داده و سازگاری بالایی با محصولات AMD خواهد داشت.

جو یونگ لی، معاون اجرایی بخش محصولات و فناوری های DRAM شرکت سامسونگ در این باره می گوید: حافظه های 12 نانومتری DRAM ما نقشی کلیدی در توسعه هر چه بیشتر حافظه های DDR5 DRAM در بازار ایفا خواهد نمود. انتظار داریم که این حافظه های تازه به یاری عملکرد فوق العاده و مصرف بهینه انرژی خود به عنصری اساسی برای عملیات های پایدار در مراکز داده و سیستم های مبتنی بر هوش مصنوعی تبدیل شوند.

جو ماکری، مدیر ارشد فناوری کامپیوتر و گرافیک در شرکت AMD می گوید: نوآوری، اغلب به همکاری های نزدیک با شرکای صنعتی احتیاج دارد تا بتواند مرزهای فناوری را جابجا کند. ما از همکاری مجدد با سامسونگ به ویژه در معرفی محصولات حافظه های DDR5 که بر روی پلتفرم های Zen بهینه سازی و تایید شده اند، بسیار هیجان زده هستیم.

این جهش فناوری، با استفاده از یک ماده تازه برای ارتقای ظرفیت سلولی و فناوری طراحی اختصاصی برای بهبود قابلیت های حساس مدار، ممکن شده است. استفاده از بالاترین غلظت رنگ موجود در صنعت نیمه هادی و لیتوگرافی ماورای بنفش (EUV) امکان افزایش 20 درصدی بهره وری را فراهم نموده است.

استفاده از تازهترین استاندارد DDR5، یاری نموده تا حافظه های رم 12 نانومتری DRAM سامسونگ به سرعت 7.2 گیگابیت در ثانیه برسند. این سرعت به معنای پردازش دو فیلم UHD 30 گیگابایتی تنها در یک ثانیه است.

سرعت استثنایی حافظه های DRAM تازه مطابق با بالاترین استانداردهای مصرف بهینه انرژی است. این حافظه های 12 نانومتری در مقایسه با نسلی قبلی حافظه های DRAM 23 درصد مصرف انرژی را کاهش می دهد. به همین علت راه حلی ایده آل برای شرکت های جهانی حوزه فناوری است که در پی راهکارها و محصولات سازگار با محیط زیست هستند.

سامسونگ میخواهد تا مجموعه حافظه های DRAM تازه خود را که با فناوری پیشرفته 12 نانومتری ساخته شده اند، پس از فراوری انبوه در سال 2023 در طیف گسترده ای از بخش های بازار توسعه دهد. همزمان با آن سامسونگ به همکاری با شرکای خود در این صنعت برای پیشبرد سریع نسل بعدی محاسبات ادامه می دهد.

منبع: فوت و فن

به "سامسونگ نخستین حافظه های رم 12 نانومتری DDR5 DRAM را توسعه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامسونگ نخستین حافظه های رم 12 نانومتری DDR5 DRAM را توسعه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید