حرکت اولین شناور کروز کشور از عیدفطر

به گزارش وبلاگ بایجانی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اعلام خبر راه اندازی اولین شناور کروز کشور از عید فطر گفت: در کنار توسعه زیرساخت های گردشگری، برنامه های فرهنگی خوبی نیز خواهیم داشت.

حرکت اولین شناور کروز کشور از عیدفطر

ایرنا: سید عزت الله ضرغامی در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر که با حضور معاون اول رئیس جمهوری تشکیل شد، اظهار کرد: جهانگردی دریایی تقریبا در کشور ما صفر است. چند روز قبل با رئیس سازمان بنادر و دریانوردی جلسه خوبی داشتیم. کوشش می کنیم تا بخش خصوصی را تقویت کنیم. استانداران هم همکاری خوبی دارند.

ضرغامی ادامه داد: تعداد بالای جهانگرد نوروزی در استان های جنوبی ما نشان داد که مردم به جهانگردی دریایی علاقه مند هستند. چه جهانگردی ساحلی، چه جهانگردی درون مرزی و چه جهانگردی خارجی و فراملی ما که می تواند شامل تمام کشورهای حاشیه خلیج فارس گردد. بحث سوخت اولین مسئله آن هاست که اگر در اولین سال یارانه ای گردد همه اینها سودآور خواهد بود.

وزیر میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی مطرح نمود: اولین شناور کروز ما از عیدفطر راه می افتد. کشتی های سرگرمیی خیلی زیبا برای مردمی که می خواهند در کشور خودشان از این امکانات استفاده نمایند، فراهم می گردد.

وی با قدردانی و تشکر از اعضای ستاد گفت: 23 دستگاه با همدلی و همکاری، کار با ارزشی در طول این مدت انجام دادند و کارنامه موفقی داشتند. اتفاقات خوبی در حوزه جهانگردی نوروزی رقم خورد.

وزیر میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی اضافه نمود: جهانگردی سالم ترین و مقرون به صرفه ترین سرگرمی و مطالبه مردم است که نظام باید حداقل های آن را برای مردم فراهم کند. یک بُعد مربوط به جهانگردی خارجی است که الحمدلله در این دولت مسئله ویزا حل شد. درباره جام جهانی قطر هم با فرصت هایی که برای جهانگرد خارجی فراهم می گردد، برنامه ریزی لازم را داریم.

اقامتگاه ها در سفر مهم هستند

ضرغامی اضافه نمود: در حوزه جهانگردی داخلی، اولین مسئله بحث اقامتگاه هاست. خوشبختانه در روز دوم تعطیلات نوروز تمام اقامتگاه های رسمی ما پر شده بود و تهران هم جزو شهرهایی بود که برایش تبلیغ کردیم. تهران همواره در ایام نوروز 20درصد پذیرش مسافر دارد، اما سال جاری در تعطیلات دیدیم که استقبال خوبی شد و هتل های بزرگ تهران صددرصد و بقیه هتل ها بین 60 تا 70درصد پر شدند.

وزیر میراث فرهنگی گفت: بحث مراکز اقامتی خیلی مهم است، هر چند که دستگاه ها به خصوص آموزش و پرورش همکاری خوبی داشتند و مانع بحران شدند. از بعضی استانداران به ویژه استاندار خراسان رضوی تشکر می کنم که با توجه به حجم بالای جهانگردان و زائران نوروزی، از بحران اسکان جلوگیری کرد.

وی افزود: زیرساخت های حمل ونقل هم مهم هستند و باید تقویت شوند. تا زمانی که اینها تقویت نشوند نمی توانیم انتظار پیشرفت و رونق جهانگردی داشته باشیم.

افزایش قابل توجه بازدید از میراث فرهنگی

ضرغامی گفت: پایگاه های میراث فرهنگی ما هم در تهران و هم در استان ها نسبت به گذشته تا چهار برابر پذیرش مردم را داشت که رقم قابل توجهی است. همکاران من در موزه ها آمادگی داشتند، خدمات عمومی و راهنمایی های لازم را به مراجعان ارائه دهند و علی رغم استقبال زیاد مردم در روزهای اول که موجب تشکیل صف های طولانی برای خرید بلیت و ورود به اماکن تاریخی می شد، خانواده ها را به داخل مراکز راهنمایی می کردند و در صورت لزوم برای جلوگیری از اتلاف وقت بازدیدگنندگان، خرید بلیت را منتفی می کردند.

وی اضافه نمود: در کنار توسعه زیرساخت های جهانگردی، برنامه های فرهنگی خوبی خواهیم داشت. مثل کنسرت های ملی که جا دارد از سالار عقیلی تشکر کنم که پس از ملاقاتی که با هم داشتیم و قرار شد کنسرت های خوبی در پایگاه ها تاریخی میراث فرهنگی داشته باشند، اولین کنسرت را در کرمان برگزار کرد. 25هزار نفر آمدند و لذت بردند و تصاویرش در تمام جهان پخش شد و البته افرادی هم در خارج از کشور از این موضوع ناراحت شدند. همان هایی که به خاطر مسائل سیاسی از بردن نام خلیج فارس واهمه دارند.

وزیر میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی اظهار کرد: روز گذشته در جلسه هیئت دولت به بحث زباله و مدیریت پسماند که دکتر رئیسی به درستی تبیین کردند، اشاره کردم. وزارت کشور مسئول این کار شد و از استانداران مجددا تقاضا می کنم، در این امر ما را همراهی نمایند، چرا که بنا و اساس جهانگردی زیبایی است.

منبع: توریسم آنلاین

به "حرکت اولین شناور کروز کشور از عیدفطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرکت اولین شناور کروز کشور از عیدفطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید