جزئیات سقوط هولناک عایدی سه ماهه چهارم 2022 سامسونگ

به گزارش وبلاگ بایجانی، سامسونگ نتایج نهایی سه ماهه چهارم 2022 و سال مالی 2022 خود را منتشر نموده که طبق آن، سود این شرکت به کمترین اندازه خود در هشت سال گذشته رسیده است. برای کاهش سود سامسو نگ به عواملی ازجمله تداوم رکود مالی جهانی، افزایش هزینه ها و کاهش تقاضا برای گوشی های هوشمند و سایر لوازم الکترونیکی اشاره شده است.

جزئیات سقوط هولناک عایدی سه ماهه چهارم 2022 سامسونگ

طبق این گزارش، فقط واحد فراوری نمایشگر سامسونگ در سه ماهه آخر سال گذشته میلادی رشد نموده است.

سامسونگ نتایج نهایی سه ماهه چهارم 2022 و سال مالی 2022 خود را منتشر نموده که طبق آن، سود این شرکت به کمترین اندازه خود در هشت سال گذشته رسیده است. برای کاهش سود سامسو نگ به عواملی ازجمله تداوم رکود مالی جهانی، افزایش هزینه ها و کاهش تقاضا برای گوشی های هوشمند و سایر لوازم الکترونیکی اشاره شده است.

طبق گزارش SamMobile، عایدی سامسونگ الکترونیکس در سه ماهه منتهی به 31 دسامبر، حدود 57.21 میلیارد دلار بوده که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال 2021، 8 درصد کاهش داشته است. سود غول مستقر در کره نیز حدود 3.5 میلیارد دلار اعلام شده که در مقایسه با سه ماهه چهارم 2021 کاهش 69 درصدی داشته است.

عایدی سامسونگ برای کل سال 2022

برای کل سال 2022، عایدی سالانه این شرکت حدود 245 میلیارد دلار اعلام شده است که بالاترین اندازه آن بوده، اما سود کل سال سامسونگ فقط حدود 35.22 میلیارد دلار بوده است.

بخش تراشه های سامسو نگ که معمولاً در عایدی این شرکت بیشترین نقش را دارد، سه ماهه ناامیدکننده ای را پشت سر گذاشته و در سه ماهه چهارم 2022 تنها حدود 219 میلیون دلار عایدی داشته است. در این رابطه گفته شده که تورم بالا، افزایش نرخ بهره، رکود مالی مداوم و تنش های ژئوپلیتیکی، تقاضا برای دستگاه های الکترونیکی مصرفی را که از تراشه های سامسونگ بهره می برند، به شدت کاهش داده است.

Samsung DX که واحد لوازم الکترونیکی مصرفی سامسونگ است نیز در سه ماهه آخر سال 2022 عملکرد ضعیفی داشته و فقط حدود 1.33 میلیارد دلار به سود شرکت یاری نموده است.

برخلاف سایر بخش های تجاری سامسونگ، واحد فراوریکننده نمایشگر این شرکت عملکرد خوبی در سه ماهه چهارم سال 2022 داشته. این بخش که با عنوان سامسونگ دیسپلی شناخته می گردد، حدود 7.56 میلیارد دلار عایدی و حدود 1.47 میلیارد دلار سود داشته است. بخش زیادی از این عملکرد خوب به عرضه سری آیفون 14 اپل در سه ماهه چهارم 2022 مربوط می گردد که از پنل های OLED ساخته شده به وسیله سامسو نگ بهره می برند.

درنهایت، سامسونگ قرار است چهارشنبه این هفته سری گلکسی S23 را در جریان رویداد آنپکد خود معرفی کند و در بیانیه مطبوعاتی خود تأیید نموده است که این سری را در سه ماهه جاری عرضه خواهد نمود. بعلاوه گفته شده است که سری گلکسی S23 روی دوربین پیشرفته، عملکرد گیمینگ و ادغام بهتر با سایر محصولات زیست بوم گلکسی مانند لپ تاپ، تبلت و ابزار های پوشیدنی تمرکز دارد.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید

به "جزئیات سقوط هولناک عایدی سه ماهه چهارم 2022 سامسونگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات سقوط هولناک عایدی سه ماهه چهارم 2022 سامسونگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید