تاریکی مطلق در میانه روز، پدیده ترسناکی که 8 آوریل سال آینده رخ می دهد!

به گزارش وبلاگ بایجانی، یک خورشید گرفتگی ترسناک در پیش است، در هشتم آوریل سال آینده درست در روشنی روز به یکباره در بخش هایی از زمین تاریکی مطلق رخ خواهد داد!

تاریکی مطلق در میانه روز، پدیده ترسناکی که 8 آوریل سال آینده رخ می دهد!

به گزارش خبرآنلاین، اما با محو شدن خورشید، تاریکی در طول روز فرو خواهد رفت و چیزی بیش از تاج خورشیدی در آسمان قابل مشاهده است. ستارگان و سیارات ظاهر می شوند و در میان گرگ و میش کاذبی که در طی یک خسوف کامل رخ می دهد، روشن می شوند. چند تا از درخشان ترین ستاره ها و سیارات مشاهده خواهند شد و یک بازدید نماینده ویژه، دنباله دار 12 P/Pons-Brooks.

درست است. دوربین دوچشمی خود را در طول خورشید گرفتگی کامل در 8 آوریل 2024 همراه داشته باشید، و ممکن است بتوانید دنباله داری را که در آسمان نزدیک خورشید معلق است، ببینید.

اخترشناس آماتور، عکاس نجومی و دوستدار دیرینه دنباله دار، دیو ویکسلمن از شهر نوادا، کالیفرنیا، اخیراً کشف نموده است که دنباله دار پونز بروکس در طول کل خورشید گرفتگی کامل در سال 2024 نزدیک خورشید گرفتار خواهد بود.

ویکسلمن به Astronomy می گوید که می دانست پونز بروکس در سال 2024 به عنوان یک دنباله دار با چشم غیر مسلح احتمالی مشهود می گردد؛ بنابراین یک روز، او با استفاده از نرم افزار SkySafari، مکان دنباله دار را در تاریخ و زمان کسوف ترسیم کرد و مکان مشاهده را در مسیر کلیت در جنوب تگزاس مشخص کرد.

در آن موقع بود که او دید که دنباله دار پونز بروکس در نزدیکی مشتری و حدود 24.5 درجه از خورشید قرار خواهد گرفت. این بدان معناست که دنباله دار در اواسط ماه گرفتگی برای کسانی که با دوربین های دوچشمی یا تلسکوپ جستجو می نمایند یا صحنه را با دوربین عکاسی می نمایند، به طور بالقوه قابل مشاهده خواهد بود.

12P/Pons-Brooks یک دوره کمی بیش از 70 سال دارد. 8 آوریل، تاریخ کسوف سال 2024، تنها دو هفته قبل از رسیدن دنباله دار به حضیض، نزدیک ترین نقطه به خورشید در مدارش است. در 8 آوریل، دنباله دار پونز بروکس در حدود 1.61 واحد نجومی از زمین، یا نزدیک به 150 میلیون مایل (240 میلیون کیلومتر)، در سمت مخالف خورشید از سیاره ما قرار خواهد گرفت. (1 واحد نجومی میانگین فاصله زمین و خورشید است.) این نزدیک به زمانی است که به اوج درخشندگی می رسد، زیرا حتی پس از نزدیک شدن و دور زدن خورشید به زمین، خیلی به زمین نزدیک نمی گردد.

منبع: ASTRONOMY

منبع: فرارو

به "تاریکی مطلق در میانه روز، پدیده ترسناکی که 8 آوریل سال آینده رخ می دهد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاریکی مطلق در میانه روز، پدیده ترسناکی که 8 آوریل سال آینده رخ می دهد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید