اهواز آلوده ترین کلانشهر شد؛ تنفس هوای پاک برای شیرازی ها

به گزارش وبلاگ بایجانی، بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست در بین هشت کلانشهر کشور امروز (22 مردادماه) شهر اهواز آلودگی هوا را با شرایط ناسالم برای همه تجربه کرده است. کیفیت هوای شش کلان شهر نیز در شرایط قابل قبول قرار گرفته است و هوای شیراز در شرایط پاک است.

اهواز آلوده ترین کلانشهر شد؛ تنفس هوای پاک برای شیرازی ها

به گزارش ایسنا، بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست درباره کیفیت هوای هشت کلانشهر کشور، امروز آلاینده شاخص هوای اهواز، ذرات معلق کمتر از 10 میکرون با میانگین 180 و به عنوان آلوده ترین کلانشهر کشور در شرایط ناسالم برای همه قرار گرفته است.

پس از آن کیفیت هوای شش کلانشهر تهران، کرج، اصفهان، اراک، مشهد و تبریز با رسیدن به عدد 99، 88، 75، 65، 59 و 52 در شرایط قابل قبول واقع شده است. مردم در شهر تهران هوای مطلوب را با آلاینده شاخص ازن تنفس کرده اند، اما در پنج کلانشهر دیگر آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون بوده است.

اهالی شهر شیراز هوای پاک را با رسیدن به عدد 32 و با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون تنفس کرده اند.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر اساس این تقسیم بندی از عدد صفر تا 50 هوا پاک، از 51 تا 100 هوا قابل قبول (سالم) یا میانه، از 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه های حساس، از 151 تا 200 هوا ناسالم برای همه گروه ها، از 201 تا 300 هوا بسیار ناسالم و از 301 تا 500 شرایط کیفی هوا خطرناک است.

منبع: فرارو

به "اهواز آلوده ترین کلانشهر شد؛ تنفس هوای پاک برای شیرازی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهواز آلوده ترین کلانشهر شد؛ تنفس هوای پاک برای شیرازی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید